MAXtv Prva liga, 25. kolo, 09.03.2014, 15:00 h, Stadion u Maksimiru, gledatelja: 200
Suci: Marin Vidulin (Kanfanar) Hrvoje Menđušić (Vinkovci) Bojan Zobenica (Vinkovci)

Ivana Strahija • nedjelja, 09.03.2014.

Lokomotiva u nedjelju nije pokazala dovoljno protiv Zadra, koji je u glavni grad stigao dobro raspoložen i sjajno odradio prvih 45 minuta, a u drugih se 45 znalački držao obrane i zadržao tri boda...

Jakov Surać
64'
10
Ivor Weitzer
82'
20
Vedran Ješe
90'+2'
Ferdo Milin

U Zagrebu, na Maksimiru, u nedjelju je Lokomotiva dočekala Zadrane. Iako su Lokosi iza sebe imali dva poraza, oni su bili protiv Hajduka i Dinama, pa trener Tomislav Ivković nije bio zabrnut, čak je kazao kako očekuje pobjedu, ukoliko njegovi igrači odigraju kao protiv Dinama.

S druge strane, Zadrani su u 24. kolu postiđeni na svojim Stanovima, kad su od Hrvatskog dragovoljca izgubili s 0:4 te je trener Ferdo Milin kazao kako od svojih igrača očekuje reakciju, jer je poraz sramotan te ga Zadrovi navijači nisu zaslužili.

U prvih 45 minuta su Zadrani sa sebe "oprali ljagu" te utakmice i pokazali vrlo dobar nogomet, koji ih je i nagradio. Zadar je naime poveo već u sedmoj minuti, kad je Ivančić u kontranapadu pobjegao Čalušiću i proparao mrežu Lokomotive.

Nakon toga pogotka Zadar je dobio krila te se mreža trese opet u 20. minuti, ali sudačka trojka zaključuje da se Oršulić u trenutku kad mu je Bašić poslao loptu nalazio u zaleđu. Na 0:2 Zadar ipak diže u 34. minuti, sjajno je opalio Banović iz daljine, a Zelenika nije ni trepnuo.

Do dodatnog ponižavanja Lokosa dolazi u 41. minuti, kad se u strijelce upisuje Tadić, pametno iskoristivši nedostatak reakcije kod Lokomotivinog Gorupeca.

U nastavak susreta Lokomotiva ulazi s dvije zamjene, u igru ulaze Chago i Pajač, te domaćini odmah preuzimaju inicijativu na svom travnjaku. Do smanjenja rezultata dolazi već 47. minuti, slobodni je udarac vrlo dobro izveo Pajač, vratar Zadra Matković nespretno pokušava uhvatiti loptu no ona mu ispada, a priseban je Budimir.

No, to je bilo sve što su domaćini uspjeli napraviti. Zadar se taktički preorijentirao na obranu i u većini situacija dobro odrađivao posao, a dvije je sjajne intervencije imao i vratar. U 72. minuti je Matković obranio pokušaj Budimira, a 88. glavom zaustavio snažni loptu Trbotića.

Na koncu ostaje spomenuti kako je velika šteta što je duel Lokomotive i Zadra pratilo svega dvjestotinjak gledatelja, jer je nogomet prikazan na Maksimiru u nedjelju poslijepodne zaslužio više pozornosti.

• Kit Karson10.03.2014. u 00:49
    Prokletstvo ove lige....ne smiš dobit "namišteno je"...ne smiš izgubit "namišteno je"...Sve u svemu, Zadar ostaje i postaje stabilan prvoligaš, kao što bi po svojoj veličini i trebao biti...sa Renom ili bez njega. Recimo NE filijalama u ligi...i recimo NE selima sa dvogodišnjim... [više na forumu]
    Kit Karson
  • Obrisan korisnik09.03.2014. u 18:31
    bolesna liga. svi namještaju osim hajduka
  • Colchoneros09.03.2014. u 17:41
    Zadar - Rijeka 1:0 Zadar - HD 0:4 Lokomotiva - Zadar 1:3 Pa dokad će se Mamić i Sinovčić sprdat s nama???