Ivan Pavić • utorak, 11.03.2014.

Dva susreta Primere odigrana su u ponedjeljak i time je zaključeno 27. kolo. Obje pobjede su upisali gosti, Malaga kod Osasune, a Rayo Vallecano kod Real Sociedada...

Malaga je upisala vrijedna tri boda u borbi za opstanak kod Osasune, još jedne momčadi kojoj je bitan svaki bod.

Do vodstva je Malaga stigla već u 14. minuti. Amrabat s lijeve ubacio u šesnaesterac domaćih gdje Samuel sjajno reagira i šalje loptu u mrežu za vodstvo gostiju.

U 52. minuti igrač Malage Gamez zaradio je drugi žuti karton i tako ostavio svoju momčad da probaju zadržati prednost. Malaga je uspjela ne samo zadržati prednost nego ju i udvostručiti. U 66. minuti Amrabat je postavio konačnih 0:2.

Davljenik Rayo Vallecano išao je u goste Real Sociedadu koji cilja na Ligu prvaka sljedeće sezone i činilo se da će sve biti veoma jednostavno za domaćine. Vallecano je napravio iznenađenje i došao do pobjede.

Poveli su domaćini u drugoj minuti kada je Martinez postigao pogodak glavom za 1:0. Već dvije minute kasnije Vallecano dolazi do izjednačenja kada Larrivey postiže pogodak iz jedanaesterca.

U prvoj minuti sudačke nadoknade Sociedad ipak stiže do pogotka kojim na poluvrijeme odlaze s vodstvom 2:1. Strijelac je bio Pardo. U 47. minuti Bueno vraća Vallecano u igru na asistenciju Larriveya, a konačnih 2:3 i pobjedu Vallecanu donosi u 67. minuti Rochina.