Juventus
Juventus 1:0 Fiorentina
Fiorentina

Branimir Korać • nedjelja, 09.03.2014.

U nedjeljnom podnevnom terminu u sklopu 27. kola Serie A Juventus je ugostio Fiorentinu i upisao minimalnu pobjedu. Stara dama je na taj način odmaknula prvom pratitelju Romi barem privremeno na velikih 14 bodova...

Uoči večerašnjeg gostovanja Rome kod Napolija, prednost Juventusa na vrhu ljestvice se povećala na 14 bodova ispred Rimljana. U 27. kolu Torinezi su ugostili momčad Fiorentine i upisali su minimalnu pobjedu 1:0.

Tijekom većeg dijela susreta domaćin je bio bolji protivnik, a to je bilo posebno izraženo u prvom poluvremenu gdje je upornost i bolja igra Juventusa nagrađena u 42. minuti.

Juventus je redao prilike i stvarao opasnost pred vratima gostiju, ali lopta nije htjela u mrežu Neta sve do 42. minute kada Kwadwo Asamoah lijepo prolazi kroz obranu gostiju i snažnim udarcem postiže pogodak.

U drugom poluvremenu gosti su zaigrali bolje i bili su bliži pogotku. U nekoliko navrata opasno su prijetili prema Buffonu, a u 80. minuti Matos je umalo izjednačio na 1:1, ali njegov pokušaj zaustavila je greda.

U posljednjih desetak minuta prijetnji više nije bilo, Juventus je zadržao tih minimalnih 1:0 te je nastavio po planu Antonija Contea koji glasi - na svom stadionu upisati sve pobjede do kraja sezone.