Napoli
Napoli 1:0 Roma
Roma

Branimir Korać • nedjelja, 09.03.2014.

Posljednji susret 27. kola Serie A ujedno je bio i borba za drugu poziciju koja vodi izravno u Ligu prvaka. Napoli je na svom stadionu ugostio Romu i upisao minimalnu pobjedu 1:0...

Razlika između Rome i Napolija uoči ovog susreta bila je šest bodova, s tim da Roma ima utakmicu manje, i bilo je jasno kako Napolitancima igra samo i isključivo pobjeda. Roma bi se eventualnom pobjedom u tom susretu i u prekinutom dvoboju protiv Parme odvojila na nedostižnih 12 bodova i izbacila Napoli iz borbe za drugu poziciju.

Utrka ipak ostaje otvorena, Roma je poražena na San Paolu s minimalnih 1:0, a Napulj slavi Josea Callejona koji je u 81. minuti donio pobjedu domaćinu.

Josip Radošević po običaju je ostao na klupi dok u gostujućoj momčadi za nastup nije konkurirao Tin Jedvaj.

Susret je protekao u dobroj igri s obje strane, obje momčadi stvorile su niz prilika, a na kraju su domaćini bili ti koji su u jednoj situaciji imali sreće. Rimljani su već u ranoj fazi utakmice ostali bez Kevina Strootmana zbog ozljede, no dobro ga je zamijenio Taddei i njegov izostanak se nije toliko osjetio.

Trenutak odluke dogodio se devet minuta prije kraja kada je Ghoulam odlično ubacio na šest metara, a Callejon lijepo glavom pogodio za pobjedu.

U sljedećem kolu Roma će na svom stadionu ugostiti Udinese dok će Torino dočekati Napoli.