Füchse Berlin 26:21 Hannover-Burgdorf
Hannover-Burgdorf

Špoljarićev Füchse Berlin sigurno svladao ekipu Hannovera

Danijela Lemaić • četvrtak, 13.03.2014.

Ove srijede odigrana je prva utakmica 26. kola rukometne Bundeslige u kojoj su snage odmjerili Špoljarićev Füchse Berlin i TSV Hannover-Burgdorf. Na domaćem terenu tako je Berlin došao do svoje 17. pobjede u prvenstvu.

Večernji termin ove srijede bio je rezerviran za prvu utakmicu rukometne Bundeslige, točnije njezino 26. kolo, u kojem se TSV Hannover-Burgdorf suprotstavio svojem domaćinu, Füchse Berlinu. Nakon tri izgubljene utakmice, one od RN Löwena, Flensburga i Mindena, ekipa Berlina se vratila na pobjedničke staze što će joj sigurno dobro doći, naime, ekipu Dagura Sigurdssona već za četiri dana očekuje dvoboj s HCM Constantom u grupi D EHF Kupa, dok je Hannover upisao četvrti prvenstveni poraz u nizu uoči svog europskog susreta koji ga čeka u skupini A s Ademar Leonom.

Nakon tri minute igre prvi pogodak na utakmici zabija Mait Patrail za 1:0 gostujuće ekipe, dok mu za poravnanje na drugoj strani odmah odgovara Iker Romero. Prva razlika od +2 (5:3) biva na strani Hannovera kada gostujuću mrežu pogađaju Joakim Hykkerud i Vasko Ševaljević, ali ubrzo s dva uzastopna pogotka Berlin izjednačava na 5:5 te pojačava tempo igre. U 17. minuti sa serijom 3-0 domaćin postavlja rezultat 9:6.

U drugom dijelu prvog poluvremena golom Mattiasa Zachrissona domaća momčad odlazi na +4 (11:7), a ubrzo to raste i na +6 (13:7). Post kod Hannovera prekida Patrail za 13:8 nakon čega trener Berlina traži time-out. Nakon minute odmora Fabian Wiede trese gostujuću mrežu, a posljednji pogodak prije odlaska u svlačionice ponovno daje Patrail za 14:9.

Nastavak susreta donio je malo bolju igru ekipe Christophera Nordmeyera koja je tako uspjela smanjiti svoj zaostatak na minus dva (13:15), prvenstveno zahvaljujući sjajnim reakcijama vratara Martina Ziemera, ali potom se ponovno budi Berlin te preko Bartlomieja Jaszke, Romera i Hykkeruda odlazi na novih +5 (19:14).

Do kraja susreta gosti se nisu ponovno uspjeli vratiti u igru te berlinske Lisice preko golova Konstantina Igropula i Fabiana Wiedea ostavljaju Hannover na minus sedam (26:19). Posljednja dva pogotka na utakmici za smanjenje razlike daju Csaba Szücs i Runar Karason za konačnih 21:26.

U redovima pobjednika najbolji je bio Iker Romero sa šest zgoditaka, kao i Fredrik Raahauge Petersen, Wiede, Jaszka i Igropulo svaki s po tri gola. Berlinski vratar Silvio Heinevetter sakupio je 15 obrana. Kod Hannovera najefikasniji je bio Jan Fiete Buschmann koji je Heinevetterovu mrežu zatresao pet puta, dok su Torge Johannesen i Ševaljević imali svaki po četiri pogotka. Čuvar mreže Martin Ziemer upisao je 12 obrana.

13Gummersbach 34902:969-6726
14Minden 34905:976-7124
15Bergischer 34934:1010-7622
16HBW Balingen-Weilstetten 34905:980-7519
17ThSV Eisenach 34841:1028-18713
18TV Emsdetten 34869:1072-20310