Zadar bez iznenađenja protiv Crvene zvezde, prostora za opstanak sve manje

Bernard Jurišić • subota, 15.03.2014.

Košarkaši Zadra nisu sporili višak kvalitete na strani Crvene zvezde, ali su se nadali da bi mogli dočekati opuštenije izdanje srbijanske momčadi i upisati pobjedu koja bi im mogla biti od životnog značaja. No, Zvezda je pronašla dovoljno energije i za ovu utakmicu i Zadar ostavila u još većim mukama...

Držali su Zadrani priključak u prvom poluvremenu, a plan je bio zadržati se u utakmici što duže i unijeti nervozu u redove vodeće momčadi ABA lige. Minimalna prednost na kontu gostiju bila je u većem dijelu prvog poluvremena, a Zadrani su u završnici poveli - 28:26.

Bili su to, nažalost, posljednji trenuci u utakmici u kojoj je Zadar bio u prednosti.

Nakon 30:30 na poluvremenu, Crvena zvezda u treću četvrtinu ulazi serijom 8:0 za prednost 30:38. Zadar je prve poene u drugom dijelu postigao tek nakon četiri minute, a do kraja trećeg perioda ubacili su tek 9. U posljednju četvrtinu ušlo se s prednošću gostiju 39:46.

Zadar dobro otvara posljednju četvrtinu i poenima Kraljevića za 45:46 daje nadu svojim navijačima. No, ona nije trajala dugo. Zvezda uzvraća novom serijom od 8:0, odlazi na 45:54 i prelama utakmicu u svoju korist. Zadar više nije imao ni snage, ni kvalitete za povratak.

Josip Sobin bio je prvo ime Zadra sa 17 poena i 5 skokova, jedini dvoznamenkasti uz njega bio je Filip Kraljević s 12 ubačaja. Dobru rolu odradio je 19-godišnji Lovre Bašić s 8 poena i tri asistencije, pokazavši više od oba Zadrova stranca zajedno. Crvenu zvezdu je predvodio Raško Katić s 12 poena i 6 skokova, Boban Marjanović je ubacio 11 uz 7 skokova.

Zadar je ovim porazom izgubio prvu od tri posljednje prilike za izbjegavanje posljednjeg mjesta na ljestvici ABA lige. S obzirom na poraz Širokog u Skoplju situacija je ista kao i prije ovog kola, ali ova kluba za spas sezone imaju samo još dvije prigode. Zadar gostuje kod Radničkog u Kragujevcu i dočekuje Union Olimpiju, Široki dočekuje Cibonu i gostuje kod Igokee.