U zadnjih osam minuta raspad sustava

Ivana Karačić • subota, 15.03.2014.

Košarkaši Širokog nisu uspjeli u Skoplju iznenaditi domaćina. Iako su se dobro držali 30 minuta na parketu, a osam minuta prije kraja bili na zaostatku od samo dva poena, 61:59 Širokobriježani su u zadnjim minutama stali u napadu, dok im je na drugoj strani obranu uništio raspoloženi Ivan Marinković. Kako je i Zadar izgubio od Crvene zvezde, Široki i dalje ključeve za bijeg od posljednjeg mjesta drži u svojim rukama, a pobjeda u idućoj utakmici s Cibonom nameće se kao imperativ.

MZT Skopje - Široki Primorka 82:71 (21:20, 43:39, 59:54)

ABA liga, 24. kolo.

Skoplje, dvorana "Boris Trajkovski", 2.000 gledatelja.

MZT SKOPJE AERODROM: Sinovec 13 (5 asistencija), Kostoski 2 (7 asistencija), Stajić, Lučić 9, Stojanovski, Gečevski 8, Čekovski 9 (7 skokova), Marinković 20, Šehović 9 (7 skokova, 5 asistencija), Nikolovski, Davis 3, Cvetković 9 Trener: Zoran Martič

ŠIROKI PRIMORKA: Vragović 2, Katić, Mikulić 8, Petrović 1, Bilinovac 7, Young 14, Bošnjak, Pašalić 5 (5 skokova), Jones 25 (4 skoka, 3 asistencije), Buva 9 (8 skokova), Rikić, Opačak. Trener: Ivan Velić

Skokovi: 35 - 25

Asistencije: 20 - 13

Osvojene lopte: 5 - 7

Izgubljene lopte: 13 - 9

Osobne pogreške: 18 - 25

Trener Širokog Ivan Velić odveo je svoje košarkaše u Skoplje s nadom da bi mogli iznenaditi domaćina koji je u zadnjim susretima pokazao uistinu dobru formu. Da nadanja nisu bila bez temelja potvrdio je tijek utakmice. Široki je dugo bio u igri za iznenađenje, nije dopuštao domaćinu da stekne ozbiljniju prednost. Uspjeli su Širokobriježani od početka zaustaviti jako oružje domaćina, vanjski šut. Prva četvrtina završila je s minimalnom prednošću domaćina 21:20.

Vrlo borbeno igralo se i u nastavku susreta. MZT je pokušavao stići do veće prednosti, no Široki se nije dao. Prednost Makedonaca 43:39 na kraju prvoga poluvremena nije bila nikakvo jamstvo za pobjedu. Istina, domaći su bolje otvorili drugo poluvrijeme i otišli do najveće prednosti 50:39. No, onda je Široki odigrao najbolje razdoblje i napadačkom serijom 15:5 vratio utakmicu u potpunu rezultatsku neizvjesnost. U 29. minuti Jahmar Young pogodio je tricu za 55:54.

Mogao je Josip Bilinovac iz kontre napraviti potpuni preokret. No, njegovo polaganje nije bilo točno, lopta je skliznula s obruča i domaćin je do kraja treće četvrtine povećao prednost na 59:54. Jednostavno, gosti su u obrani zaboravili Ivana Marinkovića, koji je s dva zakucavanja zaredom obradovao domaće navijače. No, u 32. minuti Amerikanac Young uvezao je tricu i polaganje i opet sve vratio do neizvjesnih 61:59. Na žalost navijača Širokog koji su sa strepnjom pratili prijenos iz Skoplja, a u isto vrijeme osluškivali i što se događa u Zadru, to je bilo sve što je Široki napravio u Skoplju.

U zadnjih deset minuta došlo je do raspada igre Širokog. U napadu su ostali bez ideje, dok u obrani nisu imali rješenja kako zaustaviti raspoloženog Ivana Marinkovića. On je uz Stefana Sinovca bio najbolji domaći igrač, dok je igrač Utakmice bio Johnathon Jones. No, njegovih 25 poena, četiri skoka i tri asistencije nisu bili dovoljni za izbjegavanja poraza. Široki je kao i Zadar i danje sa šest pobjeda, a Široki je sad pred imperativom pobjede protiv Cibone na Pecari.