Glatke i očekivane pobjede za madridski Real i Cajasol, Madriđani na 23-0

Branimir Korać • subota, 15.03.2014.

Dominacija madridskog Reala u španjolskoj ACB ligi nastavljena je i u 23. kolu u kojem je poražena momčad Murcije. Kako Real igra odlično, tako Valladolid igra vrlo loše pa je tako porazom u Sevilli učvrstio posljednju poziciju...

23. kolo madridskom Realu donijelo je laganu zadaću. Na svom parketu ugostili su momčad Murcije i uvjerljivo slavili sa 102:65 očito želeći se iskupiti pred navijačima za euroligaški poraz u Münchenu.

Madriđani su svih 40 minuta odigrali na vrlo visokoj razini, potpuno su dominirali susretom i nemilosrdno povećavali prednost iz minute u minutu. Potpuno izgubljeni gosti nisu imali nikakvog lijeka protiv Rudyja Fernandeza koji je nastupio unatoč neugodnom padu u Münchenu i to ne samo nastupio već i odigrao jako dobru utakmicu.

Fernandez je je ubacio 21 poen (4/10, 11/11) uz pet skokova, pet asistencija i tri ukradene lopte dok su po 15 poena dodali Nikola Mirotić (5/10, šest skokova) i Sergio Llull (3/7). Dontaye Draper bio je u zapisniku nakon dužeg vremena, ali nije nastupio. U gostujućem sastavu Kim Tillie je ubacio 16 poena (7/12) uz šest skokova, a Augusto Lima dodao je 12 poena (6/8) i pet skokova.

Cajasol nije dopustio iznenađenje na svom parketu u susretu s Valladolidom iako nije bilo daleko od takvog raspleta. Valladolid se odlično držao 30 minuta, nešto što mu je vrlo rijetko polazilo za rukom u dosadašnjem dijelu sezone, ali u posljednjoj četvrtini Cajasol je odjurio do pobjede.

Dok je domaćin ubacio 13 trica, gosti su za tricu šutirali slabih 3/17 i tu su izgubili puno toga. Cajasol su predvodili Scott Bamforth s 20 poena (7/11) i devet skokova te Tomaš Satoransky s 15 poena (4/7), deset skokova i pet asistencija. U gostujućem sastavu Dimitris Haritopoulos ubacio je 21 poen (8/12), a Danilo Anđušić 14 poena (5/15).