Valencia u derbiju kola nadigrala Unicaju i zadržala priključak s Realom

Ivan Blažević • nedjelja, 16.03.2014.

U posljednjem susretu 23. kola španjolske košarkaške ACB lige, košarkaši Valencije u domaćoj su dvorani San Luis nadigrali Unicaju i tako ostvarili 20. pobjedu ove sezone.

Utakmica je počela vrlo izjednačeno, igralo se koš na koš, a na kraju prve četvrtine rezultat je bio 22:22. Početkom druge dionice domaći su košarkaši ubrzali ritam i ubrzo došli na +9, što su i očuvali do predaha. Najzaslužniji za to bio je Rafa Martinez koji je u tom razdoblju pogodio tri šuta iza linije za tri poena.

Početkom treće četvrtine Valencia se odvojila na ogromnih 20 razlike i stanje na terenu je dalo naslutiti kako je pitanje pobjednika već riješeno, no Unicaja je iz nekoliko brzih kontri krajem četvrtine usmjerila tok utakmice u svoju korist i smanjila zaostatak na -7. Ipak, bio je to vrhunac otpora koji su gosti pružili, sredinom zadnje četvrtine još su jednom došli na samo -2, no Valencia se pribrala i odnijela pobjedu rezultatom 91:83.

Najefikasniji su u domaćoj momčadi bili Romain Sato (18 poena, 3 skoka) i već spomenuti Rafa Martinez (16 poena, 5 skokova), a u sastavu Unicaje Jayson Granger (19 poena, 3 skoka) te Zoran Dragić (17 poena, 7 skokova).

Valenciji je ovo bila 20. pobjeda u prvenstvu i uz tri se poraza nalaze na drugom mjestu ACB lige, odmah iza prvoplasiranog i neporaženog Real Madrida. Unicaja je pak, ovim porazom pala na petu poziciju, uz omjer od 15 pobjeda i osam poraza.