Nantes nakon vatrenog početka ipak nastavlja borbu za opstanak

Ivan Blažević • subota, 15.03.2014.

U subotnjim dvobojima 29. kola francuskog prvenstva odigrano je šest susreta. Trećeplasirani Lille na domaćem terenu nije uspio pobijediti Nantes. Toulouse je, s druge strane, osvojio važna tri boda i nastavio svoju borbu za europska natjecanja.

Prvu utakmicu dana odigrali su trećeplasirani Lille i novopečeni prvoligaš Nantes, kojem je u borbi za opstanak svaki bod zlata vrijedan. Utakmica je završila rezultatom 0:0, Lille je ostao treći, a Nantes se s 14. pozicije pomaknuo na 15, što znači da će do kraja prvenstva voditi grčevitu borbu za opstanak.

Uvjerljivo posljednja momčad francuskog prvenstva, Ajaccio, dočekala je Guingamp. Poveli su domaćini zgoditkom Lasnea u osmoj minuti, no već u 13. minuti stvari je na početak vratio Yatabare. U 74. minuti Beauvue je zabio pobjedonosni pogodak za Guingamp i donio im važna tri boda kojima su izbjegli dno francuskog prvenstva.

Evian je na domaćem terenu izgubio od Valenciennesa i tako nastavio svoje muke što se tiče opstanka u Ligue 1. Jedini pogodak na utakmici zabio je Ganac Abdul Waris u 62. minuti i tako osigurao važna tri boda svojoj momčadi, koja se također nalazi u donjem domu francuskog prvenstva.

Nice se na domaćem terenu pobjedom 2:0 bodovno izjednačio s Bastiom i sada se nalazi na 10. poziciji. Prvi pogodak na utakmici zabio je napadač Alexy Bosseti na asistenciju Kolodziejcaka, a spomenimo i da je Bastia od 39. minute igrala s igračem manje, nakon što je veznjak Cahuzac zaradio drugi žuti karton. Konačan rezultat postavio je Neal Maupay, koji je u 72. minuti zabio za 2:0 i pobjedu Nicea.

Toulouse je na gostujućem terenu ostvario važnu pobjedu i tako održao priključak s vodećim momčadima prvenstva i nadu za europska natjecanja. U gostima su pobijedili Rennes rezultatom 3:2. Autogol Toivonena i pogodak Chantomea donijeli su gostima prednost od dva pogotka na kraju prvog poluvremena. u 69. minuti Portugalac Nelson Oliveira zabija za domaćina i smanjuje prednost Toulousea, no u 73. minuti Aurier zabija za 3:1 čime potvrđuje pobjedu gostujuće momčadi. u 88. minuti, Doucoure je zabio za 3:2 i tako uspio samo umanjiti poraz svoje momčadi, koja ovim rezultatom ostaje na 16. poziciji prvenstva, samo tri boda od zone ispadanja.

Davljenik Sochaux ostvario je važnu pobjedu protiv Lorienta i tako se odmaknuo deset bodova od posljednjeplasiranog Ajaccioa. Sochaux je poveo već u sedmoj minuti, kada je na asistenciju Bakambua pogodak za 1:0 zabio Contout. u 79. minuti, konačan je rezultat postavio Stoppila Sunzu, i tako osigurao svojoj momčadi važna tri boda u borbi za opstanak.