Málaga
Málaga 0:1(0:1) Real Madrid
Real Madrid

Maj Gašparac • subota, 15.03.2014.

Nogometaši Real Madrida nastavili su svoj niz utakmica bez poraza u Malagi, gdje su s 1:0 svladali istoimenog domaćina i barem privremeno povećali svoju prednost ispred drugoplasiranog Atletica na šest bodova. Strijelac pobjedonosnog pogotka bio je najboji strijelac prvenstva Cristiano Ronaldo, a Kraljevski klub je ovom pobjedom na dobar način najavio El Clasico koji se igra u sljedećem kolu.

Trener Real Madrida Carlo Ancelotti na travnjak La Rosalede poslao je očekivanu postavu. Umjesto suspendiranog Sergia Ramosa zaigrao je Raphael Varane, a mjesto ozlijeđenog Alvara Arbeloe zauzeo je Daniel Carvajal. Također, poziciju Angela di Marije, kojem je prijetio peti žuti karton i suspenzija za El Clasico u sljedećem kolu, preuzeo je bivši nogometaš Malage Isco.

U početnoj postavi Kraljevskog kluba bio je i hrvatski reprezentativac Luka Modrić koji je ove sezone jedan od najvažnijih igrača španjolskog velikana. Bivši igrač Dinama i Tottenhama na terenu je bio do 90. minute, kada ga je zamijenio Asier Illaramendi.

Susret su bolje otvorili nogometaši Real Madrida koji su u početnim minutama stvorili par prilika, ali nisu uspjeli probiti obranu domaćina sve do 23. minute.

Tada je Gareth Bale dugom loptom uposlio Cristiana Ronalda, koji se izborio za poziciju u kaznenom prostoru Malage i preciznim udarcem svladao vratara domaćina. Dvije minute kasnije mogao je Ronaldo i drugim pogotkom povećati vodstvo svoje ekipe, no nije bio precizan.

Do kraja prvog poluvremena Malaga je pokušavala stići do izjednačenja, a Real Madrid do povećanja vodstva, ali niti jedna ekipa nije uspjela iskoristiti svoje prilike.

Početkom drugog poluvremena Real Madrid je imao izvrsnu priliku za udvostručenje vodstva. Di Maria, koji je u igru ušao umjesto ozlijeđenog Benzeme, proigrava Isca, mladi Španjolac izlazi sam pred vratara, no puca visoko iznad gola.

U nastavku susreta gosti su najviše prijetili preko Ronalda, koji nije uspio postići svoj drugi pogodak. Prilike su imali i nogometaši Malage, ali nisu uspjeli probiti discipliniranu obranu Real Madrida, koji je novom pobjedom na dobar način najavio okršaj s Barcelonom u sljedećem kolu.

• Obrisan korisnik16.03.2014. u 12:02
    fc penal mafia barcelona pingvinsi protiv najveceg nosonje na planeti luke modriča :)
  • Obrisan korisnik16.03.2014. u 11:44
    Prije nego što izvališ ovakvu količinu gluposti moraš pogledat tekmu što ti očito nisi.Jer da si gledo vidio bi da je sudac odlično sudio tekmu.Ni najmanje nije sudio u korist Reala.A ova situacija kad je Pepe udario Duduu je bila nenamjerna jer je prije toga je fulo loptu.Slažem se da je trebao... [više na forumu]
  • gerrard16.03.2014. u 03:11
    ono što je pepe napravio je morao biti crveni karton.. đonom u koljeno i ne dobit crveni karton?! to se samo barci i realu tolerira..bilo bi zanimljivo da bude takav start u el calsicu, čisto da vidimo kako će obje klupe utrčat u teren i tražit pravdu kod suca, al budući da je malaga u pitanju... [više na forumu]
    gerrard
  • Obrisan korisnik16.03.2014. u 01:09
    dobit će real 6-0
  • Obrisan korisnik16.03.2014. u 00:08
    smijesni su ovi igraci malage..pa skoro su 4 igraca oko CR-a i nijedan od balvana nije uspio da se priblizi i blokira sut,e nek su izgubili.. ma nevazno je sudenje,Real je 30 tekmi bez poraza i svaka cast kako igraju,tesko ih onakva Barca moze iznenaditi na Bernabeuu..