Villarreal 1:1 Athletic Bilbao
Athletic Bilbao

Aduriz u završnici osigurao bod Athletic Bilbau na gostovanju kod Villarreala

Ante Dubravac • ponedjeljak, 17.03.2014.

U posljednjem susretu 28. kola španjolskog nogometnog prvenstva Villarreal je na svom stadionu dočekao Athletic Bilbao. Domaćini su došli do vodstva početkom drugog poluvremena, ali gosti u završnici koriste igrača više i dolaze do izjednačenja.

Od samoga početka susreta obje momčadi su krenule s napadačkom igrom i s željom da što prije dođu do pogotka međutim igra se uglavnom odvijala na sredini terena i pravih opasnosti za vratare nije bilo.

U 23. minuti Cani je poslao jednu povratnu loptu na rub šesnaesterca na koju natrčava Oliver Torres, ali njegov udarac zaustavlja Iraizoz. Kako se približavao kraj prvoga poluvremena tako su domaćini preuzimali inicijativu dok su se gosti uglavnom orijentirali na brze protunapade.

Desetak minuta prije odlaska na odmor iz slobodnog udarca je pokušao Giovani dos Santos, ali je lopta otišla malo pokraj lijeve vratnice. Već u idućem napadu Paulista u vlastitom šesnaestercu neoprezno igra rukom pa sudac pokazuje na bijelu točku. Najstrožu kaznu je izveo Aduriz međutim Asenjo odlično brani njegov pokušaj pa se na odmor otišlo s početnih 0:0.

Odmah na početku drugih 45 minuta domaćini su došli u vodstvo. Torres je iskoristio jednu pogrešku u gostujućoj obrani, pronašao Tomasa Pina koji iz blizine pogađa za 1:0. Gosti su odmah pokušali uzvratiti, ali nije bilo preciznosti u njihovim udarcima.

U 66. minuti Gabriel Paulista radi jedan neoprezan prekršaj i zarađuje drugi žuti, isključujući crveni karton pa domaćini ostaju s igračem manje. Do kraja susreta gosti su sve svoje karte bacili u napad što im se isplatilo u 83. minuti kada je Ander Iturraspe uputio centaršut, u skoku je najviši Aduriz koji s desetak metara glavom zabija za konačnih 1:1.

U idućem kolu Villarreal gostuje kod Valencije dok Athletic Bilbao dočekati Getafe.