Ivor Krapac • nedjelja, 16.03.2014.

Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić upisao se na semafor u Sevillinoj domaćoj pobjedi nad Valladolidom u 28. kolu španjolskog prvenstva. Rakitić je u 23. minuti iz 11-erca zabio prvi pogodak na utakmici, a momčad koju je vodio s kapetanskom vrpcom kasnije je povećala prednost. Lionel Messi bio je raspoložen u visokoj Barceloninoj pobjedi, ubilježivši novi rekord u već bogatoj kolekciji...

Ivan Rakitić bio je strijelac u 12. ovosezonskoj Sevillinoj pobjedi u španjolskom prvenstvu. Hrvatski reprezentativni vezni igrač pomogao je svojoj momčadi u dolasku do 4:1 protiv Valladolida prvim pogotkom na utakmici, u 23. minuti, s iskorištenim kaznenim udarcem nakon što je Lluis Sastre u 16-ercu skrivio prekršaj nad Markom Marinom.

Poslije Rakitićeva pogotka, glavnu ulogu u nastavku utakmice preuzeo je Francuz Kevin Gameiro, koji je u 41. minuti odveo Sevillu do 2:0, dok je u 66. bio precizan iz 11-erca i povisio na 3:0. Do novog kaznenog udarca došlo je nakon što je Valladolidov srpski branič Stefan Mitrović igrao rukom u vlastitom 16-ercu.

Sevilla je zaslugom Dioga Figueirasa u 75. minuti došla do 4:0, a pogodak utjehe za goste zabio je Javi Guerra (77').

Rakitić je odigrao svih 90 minuta u dresu domaćina.

U ranijoj nedjeljnoj utakmici, Barcelona je pred svojim navijačima nadigrala i sa 7:0 svladala Osasunu. Glavni junak dvoboja bio je Lionel Messi, koji se istaknuo s tri pogotka, u 18., 63. i 88. minuti, a svojim drugim golom u ovom dvoboju pobrinuo se za još jedan rekord u dresu katalonskog kluba.

Messi je sada samostalno na vrhu vječne ljestvice najboljih Barceloninih strijelaca u svim utakmicama, ne samo u onim službenima. U sveukupno 452 nastupa ima 371 pogodak, dva više od Paulina Alcantare, koji je za Barcelonu igrao od 1912. do '27. i u tom razdoblju bio u akciji u 357 utakmica.

Preostali strijelci za momčad Gerarda Martina u nedjelju su bili Alexis Sanchez (22'), Andres Iniesta (34'), Cristian Tello (78') i Pedro (90'+1).

Barcelona je i dalje na trećem mjestu ljestvice, s četiri boda zaostatka za vodećim madridskim Realom i bodom manje od drugoplasiranog Realova gradskog rivala Atletica. Martinova momčad će iduće nedjelje u velikom derbiju u Madridu gostovati kod Reala.