Josip Piršljin • nedjelja, 16.03.2014.

U posljednjim utakmicama 25. kola Bundeslige važne pobjede u borbi za ostanak ostvarili su HSV i Freiburg. Hamburžani su na vlastitom terenu bili bolji od Nürnberga, dok je Freiburg uvjerljivo svladao Eintracht (F) na gostovanju.

HSV je ostvario veoma važnu pobjedu na dnu njemačke prve lige. Svladao je izravnog konkurenta za ostanak Nürnberg i tako ga preskočio na tablici iako imaju isti broj bodova. Hrvatski reprezentativci Badelj i Iličević bili su u početnoj postavi s tim da je bivši igrač Dinama odigrao cijelu utakmicu, a Iličević 85 minuta.

Sve do 80. minute nije bilo golova na Imtech Areni, no tada je na veliku radost više od 52.000 domaćih navijača zabio Calhanoglu za prednost HSV-a. Šest minuta kasnije na 2:0 povisio je Frantz koji je ugurao loptu u vlastitu mrežu, a za Nürnberg je smanjio švicarski reprezentativac Josip Drmić.

"Pod petama" gori i Freiburgu, no momčad Christiana Streicha uspjela se izvući iz zone ispadanja uvjerljivom pobjedom protiv Eintrachta iz Frankfurta. Sada je na 16. mjestu koje na kraju sezone vodi u dodatne kvalifikacije za ostanak s trećeplasiranom ekipom 2. Bundeslige.

Freiburg je poveo u 34. minuti preko Schustera, a vodstvo je udvostručio Guede početkom drugog poluvremena. Nadu Eintrachtu da može izbjeći poraz dao je Joselu, ali nakon toga gostujuća ekipa je dala još dva gol, strijelci su bili Klaus i ponovno Guede.