Bundesliga, 25. kolo, 15.03.2014, 18:30 h
Bayern
Bayern 2:1(1:0) Bayer Leverkusen
Bayer Leverkusen

Josip Piršljin • subota, 15.03.2014.

Minhenski Bayern još se više približio obrani naslova nakon pobjede protiv Bayer Leverkusena i poraza Borussije. Apotekari nisu uspjeli zaustaviti pobjednički niz Bavaraca, a upravo su oni zadnji koji su ostali neporaženi protiv Guardioline ekipe. Mandžukić je, naravno, opet bio strijelac.

16. uzastopnu pobjedu u Bundesligi upisao je Bayern protiv Bayer Leverkusena. Aktualni prvaci Europe nastavili su put prema novoj tituli, a prednost na vrhu ljestvice najboljih strijelaca povećao je Mario Mandžukić. Zabio je 17. gol u pobjedi 2:1.

Bayern je dugo tražio vodstvo protiv Leverkusena, napadao je i stvarao prilike, ali lopta nije išla u gol. Kada se već činilo da će momčadi na poluvrijeme otići bez pogodaka, "ukazao se" Mandžukić. Hrvatski je napadač u 44. minuti zabio za prednost Bavaraca što je usmjerilo utakmicu u njihovu korist.

Mandžukić je postigao jedan od svojih tipičnih pogodaka. Odlično je pratio ubačaj Schweinsteigera, nadvisio je čuvara pred golom Lena i precizno glavom pogodio za 1:0. Navijači Bayerna su mogli opuštenije dočekati nastavak susreta.

Asistent prvog gola postao je strijelac drugog. Schweinsteiger je još jednom pokazao koliko je bitan dio Guardioline momčadi. Njemački reprezentativac je početkom drugog dijela, u 52. minuti, izveo slobodni udarac i vrlo lijepo pogodio za 2:0 čime je utakmica bila praktički riješena.

Bayern je rutinski priveo utakmicu kraju iako je Kiessling u zadnjoj minuti smanjio na konačnih 1:1. Mandžukić se u još nekoliko navrata našao u izglednoj situaciji, a zamijenjen je u 75. minuti kada je umjesto njega ušao Shaqiri.

Do kraja prvenstva moguće je uzeti još 27 bodova, a Bayern je zahvaljujući porazu dortmundske Borussije stvorio prednost od 23 boda na vrhu ljestvice. Novi naslov sve je bliže i bliže...

• Obrisan korisnik15.03.2014. u 23:39
    Nešto od ovoga svega što si nabrojao i jeste istina, npr. da Lewandowski više odgovara stilu igre koju traži Pep. Međutim ono što meni ide na živce je kako 99% portala već vide Lewandowskog kao neprikosnovenoga prvoga napadača Bayerna. Neki dan goal.com kaže kako će Mandžo sigurno na klupu zato što... [više na forumu]
  • django 915.03.2014. u 22:54
    Objektivno gledajući Lewa je kompletniji i kvalitetniji nogometaš, međutim čak niti to nije toliko bitno kao što mediji uporno naglašavaju. Bitno je tko je od njih dvojice kompatibilniji s Pepovim specifičnim sistemom, a to je svakako Lewa. Mandžo i dalje zabija, ali uloga mu se dolaskom Pepa... [više na forumu]