Damir Žbulj • subota, 15.03.2014.

Subotnji popodnevni raspored 25. kola njemačke nogometne Bundeslige donio je po običaju nekoliko zanimljivih dvoboja, u kojima je palo i pregršt pogodaka...

Wolfsburg Ivice Olića i Ivana Perišića gostovao je kod Eintracht Braunschweiga te nije uspio stići do sva tri boda iako su Vukovi imali prednost na odmoru.

Brazilac Luiz Gustavo donio je gostima vodstvo u 36. minuti utakmice, no, Bellarabi je odmah početkom nastavka poravnao na konačnih 1:1.

Olić i Perišić ušli su s klupe u drugom poluvremenu, u razmaku od 72. do 77. minute, ali bez konkretnog učinka pred suparničkim vratima.

Veliki derbi dvaju Borussija igrao se u Dortmundu, a na kraju razloga za slavlje nisu imali mnogobrojni domaći navijači. Gosti se u Mönchengladbach vraćaju pjevajući, a pogotovo jer su do bodova stigli s igračem manje na travnjaku, Nordtveita 20-ak minuta prije kraja.

Raffael i Kruse gostima su osigurali prednost na predahu, dok je u nastavku sastav Jürgena Kloppa uspio samo ublažiti poraz, preko mladog Srbina Jojića, kojem je to već drugi pogodak od kada je na zimu stigao iz Partizana.

Nevjerojatnu utakmicu ponudili su Hoffenheim i Mainz, u kojoj je palo čak šest pogodaka, a moglo je i više, pogotovo da je domaći sastav realizirao kazneni udarac u prvom dijelu.

Salihović nije zabio za Hoffenheim s bijele točke već u trećoj minuti, no činilo se kako će domaći slaviti nakon što su početkom drugog dijela ekspresno loptu u mrežu pospremili prvo Polanski i nakon njega Firmino.

Međutim, gosti tada kreiraju preokret za pamćenje, seriju je pokrenuo Choupo-Moting u 67. minuti, nastavio ju je Saller, a dovršio Japanac Okazaki, za vodstvo 2:3 u 75. minuti te golom u sudačkoj nadoknadi za potvrdu sjajnog izdanja njegove ekipe.

Debi Nizozemca Huuba Stevensa na klupi Stuttgarta mogao je proći i bolje, no, Švabe će nakon velike serije poraza biti zadovoljni i osvojenim bodom.

Pobjede ih je vjerojatno koštao promašaj penala Harnika u posljednjoj minuti prvog dijela, a iako su poveli početkom nastavka preko Niedermeiera, Hunt je deset minuta prije kraja postavio na konačnih 1:1.

Hannover je promarširao Berlinom ostavivši Herthu u drugom poluvremenu dvoboja bez ikakve šanse za uspjehom. Stindl je načeo domaću mrežu u 49. minuti dok je Schlaudraff u 57. postavio na 0:2. Točku na i sigurnog slavlja stavio je Huszti u dodanom vremenu.

• Obrisan korisnik15.03.2014. u 22:02
    Oni su lošija verzija Liverpoola. Imaju dosta dobar napad (3. u ligi), ali još goru obranu
  • Obrisan korisnik15.03.2014. u 21:17
    ovaj hoffenheim ima najgoru obranu u europi, svaku utakmicu prime 3-4 gola
  • Obrisan korisnik15.03.2014. u 21:09
    Salihovic promasio penal,jbg zasusio.
  • Obrisan korisnik15.03.2014. u 18:48
    Wolfsburg djeluju ka da ne zele u Ligu prvaka-kad in konkurencija kiksa (Bayer ce izgubit od Bayerna), kiksaju i oni. Al tako je to, kad je Olic na klupi