Filip Han • ponedjeljak, 17.03.2014.

U posljednje dvije utakmice 28. kola talijanskog prvenstva favoriti su upisali pobjede. Napoli se doduše nešto više mučio protiv Torina u gostima, no pogodak Higuaina u posljednjoj minuti donio mu je slavlje, dok je Roma kod kuće bila bolja od Udinesea...

Torino je u prvoj utakmici dana dočekao Napoli. Prvo poluvrijeme susreta bilo je prilično izjednačeno, no nijedna strana nije uspjela ozbiljnije ugroziti drugu, jedini udarac vrijedan spomena bio je Bovin pokušaj koji je završio na stativi. Drugih 45 minuta djelovalo je nešto življe, u 53. minuti stativu je pogodio i Meggiorini. Neke poluprilike stvorio je i Immobile, ali prvi pogodak stigao je na samom kraju susreta.

Higuain je primio dugačko dodavanje iz pozadine srušivši pritom Glika, a zatim poslavši loptu u mrežu tik pored Padellija. Domaći su burno reagirali na to što sudac nije dosudio prekršaj Higuaina, no pogodak je priznat i Napoli je odnio pobjedu.

U drugom susretu Roma je kod kuće svladala Udinese. U ritmičnoj utakmici domaći su poveli u 27. minuti nakon akcije u kojoj je udarac Gervinha prvo obranio Scuffet, no lopta se zatim odbila do nebranjenog Tottija koji kroz kroz rupu u obrani trese mrežu za 1:0. Već tri minute kasnije Gervinho je odlično "uposlio" Destra koji je povisio na 2:0.

Udinese je zaostatak smanjio nakon povratka iz svlačionica kada je u 51. minuti zabio Pinzi. Roma je vratila dva gola prednosti u 69. minuti kada je s dvadesetak metara svoj prvi ovosezonski gol zabio Torosidis. Udinese je do kraja ponovno uspio smanjiti golom Baste, no konačan rezultat je ostao 3:2.

Tin Jedvaj, Igor Bubnjić i Ivan Kelava rosjedili su svih 90 minuta na klupi.