Verona
Verona 0:2 Inter
Inter

Branimir Korać • subota, 15.03.2014.

Milanski Inter stigao je do vrijednih bodova u borbi za europske pozicije. Na gostovanju kod izravnog konkurenta u borbi za Europi, momčadi Verone, slavio je s 2:0 i skočio na četvrtu poziciju...

Momčad Waltera Mazzarija ušla je u dobar ritam, možda ne toliko igrom koliko rezultatima. Šesto kolo u nizu Inter ne zna za poraz, a treće kolo zaredom mreža Samira Handanoviča ostala je nedirnuta.

S druge strane Verona je dosta pala, u posljednjih deset utakmica uhvatila je tek dvije pobjede i to joj je donijelo pad na ljestvici. Europske pozicije su još uvijek dohvatljive, ali definitivno neće biti lako do njih doći.

Inter je odlično otvorio utakmicu i u početnim minutama Icardi je dva puta prijetio glavom, nije bio precizan, ali nije se dugo čekalo na prvi pogodak.

Igrala se 13. minuta kada je Jonathan lijepo proigrao Rodriga Palacija, a ovaj smireno pogodio mrežu Rafaela.

Znatno bolji Inter prijetio je i nakon pogotka dalekometnim pokušajima Guarina, na početku drugog dijela iz slobodnog udarca opasno je prijetio Hernanes, a onda je u 63. minuti Rafael morao po drugi put po loptu u mrežu.

Ovaj put Jonathan je iz uloge asistenta prešao u ulogu strijelca i uspio je povećati vodstvo Intera na 2:0.

Do kraja susreta Verona je pokušala doći do smanjenja zaostatka, ali najbolja prilika stigla je tek u sudačkoj nadoknadi kada je Handanovič obranio pokušaj Martinha.

Mateo Kovačić ušao je u igru u 74. minuti umjesto Guarina.