Ivan Blažević • nedjelja, 16.03.2014.

Juventus je iskoristio promašen jedanaesterac Genoe i novom pobjedom nastavio svoj nezaustavljivi pohod na treći naslov u nizu. Fiorentina se kod kuće rutinski obračunala s Chievom i očuvala svoju stabilnu poziciju koja ih iduće godine vodi u Europu.

Iako je Genoa uputila 14 udaraca, čak osam više od aktualnog prvaka Italije, ipak nisu uspjeli zatresti mrežu Buffona. Prvu odličnu šansu propustio je Marco Motta, kada je jednu odbijenu loptu iz velike blizine poslao pored nečuvanih vrata. Drugu veliku šansu imali su u 72. minuti, kada je Leonardo Bonucci igrao rukom u šesneastercu i poklonio Genoi priliku s bijele točke. Emanuele Calaio uputio je snažan i precizan udarac, ali na scenu je stupio iskusni Buffon i fenomenalno zaustavio njegov udarac.

U posljednjim trenucima utakmice, na scenu je stupio još jedan iskusni majstor. Sturaro je napravio prekršaj na 25 metara od vrata, a loptu je namjestio Andrea Pirlo i prekrasnim udarcem preko zida pogodio lijeve rašlje nemoćnog Perina. Sve u svemu, rutinska pobjeda Juvea na pogon iskusnih veterana. Juventus je sada Romi odmakao na ogromnih 17 bodova prednosti, no rimska Vučica ima dvije utakmice manje.

U drugoj večernjoj utakmici, Fiorentina je na svom terenu slavila protiv Chieva iz Verone. Već u 11. minuti na asistenciju Pizzara pogodio je Cuardado i donio prednost Violama. U 39. minuti Cuardado se našao u ulozi asistenta, a loptu je u mrežu pospremio Alessandro Matri, 2:0. U 62. Paloschi je uspio zabiti za 2:1 i donijeti kakvu-takvu nadu gostima. Asistent kod prvog pogotka, Pizzaro, imao je priliku i sam se upisati u strijelce, ali njegov je udarac s bijele točke u 81. minuti odlično obranio Agazzi.

Ipak, u sam smiraj utakmice, čavao je u lijes Chijeva zabio Mario Gomez i tako osigurao Fiorentini važna tri boda u borbi za europske kvalifikacije.

• Obrisan korisnik17.03.2014. u 00:22
    sjedimo na pivu i gledamo tekmu, nakon promašenog penala kažem legi zabit će pirlo iz slobodnjaka...nisam morao ni gledati...majstor!
  • Obrisan korisnik17.03.2014. u 00:05
    Pirlo, doktor nogometa.
  • etti16.03.2014. u 23:25
    Andrea Pirlo za Scudetto! Sudac katastrofalno oštetio Juventus, ali prvak Italije može i preko toga do pobjede.