Ivan Blažević • nedjelja, 16.03.2014.

U 28. kolu talijanske Serie A, Milan je protiv Parme ubilježio treći poraz u nizu. Lazio je ostvario važnu gostujuću pobjedu nad Cagliarijem, a na svom su terenu slavili Atalanta, Livorno i Sassuolo.

Milanova loša sezona nastavila se današnjim porazom na San Siru protiv Parme. Možda bi među Seedorfom i njegovim Rossonerima u ovom trenutku vladalo bolje raspoloženje da već u petoj minuti nisu ostali s igračem manje, kada je Milanova jedinica Christian Abbiati zakasnio u startu na protivničkog napadača i dobio izravni crveni karton, a sudac je pokazao na bijelu točku. Siguran realizator najstrože kazne bio je Antonio Cassano. U 51. minuti Cassano je sam izbio pred Abbiatija i ponovno pogodio mrežu za prednost Parme od 2:0. Milan je tada zaigrao nešto življe, u 57. minuti Adil Rami smanjuje na 2:1, a u 76. Mario Balotelli iz kaznenog udarca donosi izjednačenje domaćoj momčadi. Ipak, Parma je u nastavku utakmice iskoristila brojčanu prednost na terenu, u 78. je za novo vodstvo zabio Amauri, a za konačan potop Milana pobrinuo se Biabiany koji je duboko u sudačkoj nadoknadi, u 96. minuti, zabio za konačnih 4:2. Milan je ovim porazom ostao na 11. mjestu prvenstvene ljestvice, dok je Parma s nova tri boda prestigla Fiorentinu i sada se nalazi na petom mjestu.

Lazio je u gostima kod Cagliarija slavio 2:0. Rimljane je u vodstvo doveo Senad Lulić u 19. minuti. U 68. minuti Cagliari je imao veliku priliku za izjednačenje; s bijele točke je pucao Pinilla, ali je promašio cijela vrata. Lazio je ekspresno odgovorio; već u idućoj akciji Miroslav Klose je odlično proigrao Keitu, a Senegalac je bez problema matirao domaćeg vratara Avramova i u 69. minuti postavio konačnih 2:0, a Cagliari je utakmicu završio s igračem manje, jer je u 77. minuti Conti zaradio isključenje. Lazio se na prvenstvenoj ljestvici nalazi na sedmoj poziciji s 41 bodom, i ovom pobjedom nastavlja sanjati Europu, dok je Cagliari s 29 bodova na 15. mjestu.

Livorno je osvojio tri važna boda u borbi za opstanak. Iako su utakmicu završili s dva igrača manje, pogoci Bennasija u 46. i Paulinha u 53. bili su dovoljni za pobjedu domaćih nogometaša. Ibrahima je u 80. zaradio drugi žuti karton, a već u 85. Emeghara je napravio prekršaj za najstrožu kaznu i također s drugim žutim ostavio svoju momčad s devet igrača na terenu. Christodouloupoulous je pogodio s bijele točke i smanjio na 2:1, no bilo je to sve od Bologne i unatoč velikom pritisku do kraja je ostalo 2:1. Ovom pobjedom Livorno je prestigao Bolognu i sada se s 24 boda nalaze na 17. poziciji ljestvice. Bologna je s bodom manje na 18. mjestu.

U derbiju začelja između Sassuola i Catanie domaćini su ostvarili značajnu pobjedu od 3:1. catania je povela u 30. minuti preko Bergessija, no domaćini su pogocima Zaze (56), Missirolija (61) i Sansonea (89) napravili preokret i tako osvojili 21. bod u sezoni te prestigli Cataniu, koja ostaje na posljednjem mjestu s 20 bodova. Večeras se od 20:45 igraju još dva dvoboja, Fiorentina na Artemio Franchiju dočekuje Chievo, a vodeći Juventus gostuje u Genoi.

• Obrisan korisnik17.03.2014. u 13:08
    Milan očekivano, treba iskoristit sezonu i do kraja dat priliku mladim da se vii na koga se more računat, a puno igrača potrat na lito
  • ALGHAZANTH17.03.2014. u 10:37
    11. mjesto? Neka neka, tu im je i mjesto negdje oko ''zlatne sredine''.
    ALGHAZANTH
  • Zdren16.03.2014. u 22:42
    Dobar je Abbiati. Dobije crveni pa onda opet ode na gol da mu Cassano još jednog metne.