Premiership, 30. kolo, 16.03.2014, 17:00 h
Tottenham
Tottenham 0:1 Arsenal
Arsenal

Sportnet • nedjelja, 16.03.2014.

Derbijem sjevernog Londona završen je bogati nedjeljni program u engleskoj Premier ligi. Nakon što je Liverpool u okršaju na Old Traffordu razbio Manchester United, gosti su bili uspješniji i na White Hart Laneu. Susret je riješio Tomas Rosicky prekrasnim pogotkom već u drugoj minuti.

Ogled ljutih londonskih rivala Tottenhama i Arsenala završen je pobjedom gostiju s minimalnih 1:0. Rezultat je to koji Topnike približava vodećem Chelseaju, ali i formira vrlo jasne obrise četiri momčadi koje će na kraju sezone među sobom dijeliti mjesta koje vode u Ligu prvaka.

Ključni trenutak susreta dogodio se i prije nego su svi gledatelji zauzeli svoja mjesta. Igrala se tek druga minuta utakmice kada je loptu iskosa na rubu kaznenog prostora dobio Tomas Rosicky i prekrasnim je udarcem u gornji desni kut smjestio u mrežu pored nemoćnog Huga Llorisa.

Imao je potom prigodu i Alex Oxlade Chamberlain, no u vrlo izglednoj situaciji lošim je udarcem pokušao prebaciti Llorisa i šansa je otišla u nepovrat. Do poluvremena je poluprigodu na drugoj strani propustio i Emmanuel Adebayor, ali se na odmor otišlo prednošću gostiju s Emiratesa.

Drugi dio otvorio je Nacer Chadli dvjema prigodama za Tottenham, no rezultat se i dalje nije mijenjao, a dominantnu predstavu Spursa u nastavku upotpunio je i Adebayor još jednom prigodom bez rezultata. Arsenal je do kraja zadržao prednost i sada se nalazi tek četiri boda iza Chelseaja, uz utakmicu manje. Plasman u Ligu prvaka za Spurse je pak sada tek znanstvena fantastika.