Premiership, 30. kolo, 15.03.2014, 18:30 h
Aston Villa
Aston Villa 1:0 Chelsea
Chelsea

Sportnet • subota, 15.03.2014.

Posljednja subotnja utakmica 30. kola engleske Premier lige iznjedrila je veliko iznenađenje. Aston Villa je u Birminghamu svladala vodeću momčad prvenstva i glavnog favorita za osvajanje naslova prvaka, a Chelsea uz poraz kući nosi i tri crvena kartona, isključeni su redom Willian, Ramires i menadžer Jose Mourinho.

Aston Villa je zadala velik udarac Chelseajevim ambicijama u utrci za naslov prvaka, momčad iz Birminghama pružila je žilav otpor Londončanima i na kraju slavila s 1:0. Da stvari budu gore po još uvijek vodeći sastav prvenstva, isključenja su u drugom poluvremenu zaradili Willian, Ramires i Jose Mourinho, pa ih ovisno o odlukama disciplinske komisije očekuju i dodatne kazne.

Chelsea je bio dominantan, a Villa uglavnom pružala odličan otpor uz poneku prijetnju, prije svega nakon efektnog voleja Christiana Bentekea. Jedan od ključnih trenutaka utakmice zbio se krajem prvoga dijela kada je Nemanja Matić nakon kornera postigao pogodak, koji je ubrzo zatim poništen zbog procjene sudaca da je srpski reprezentativac loptu kontrolirao rukom.

Problemi za Chelsea počeli su u 68. minuti kada je Willianu zbog prekršaja nad Fabianom Delphom dodijeljen drugi žuti karton. Brojčanu nadmoć domaćin je uspio iskoristiti osam minuta prije kraja kada je Delph dočekao dodavanje Marca Albrightona i efektnim udarcem petom svladao Petra Čecha za vodstvo Aston Ville.

Chelsea je krenuo po izjednačenje, uz riskantnu igru koja je domaćinu omogućila više prostora u napadu, pa je ubrzo zatim Delphov udarac nakon intervencije Čecha zaustavila greda. Chelseajevu lošu večer odmah nakon toga dodatno je pokvario Ramires, koji je ružno startao na El Ahmadija i dobio izravni crveni karton, a nakon žestokih prosvjeda pored aut linije sudac Chris Foy put u svlačionicu je pokazao i menadžeru Joseu Mourinhu.

Chelsea i dalje ima šest bodova prednosti na vrhu ljestvice, ali uz tri utakmice više od drugoplasiranog Manchester Cityja, koji je s desetoricom igrača danas došao do pobjede u Hullu.

• Obrisan korisnik16.03.2014. u 08:34
    Lucky number 13 potpuno se slazem ... Liverpool je jos ostecen i kod Citya, tako da su Mourinovi napadi na Rogersa ili licemjerni ... a licemjerstvo ce potvrditi vjerovatno danas novim izjavama ..
  • Lucky number 1315.03.2014. u 21:15
    Mourinho je ove sezone nakon susreta Chelsea sa Liverpoolom i Arsenalom (di su ova dva kluba bila oštećena) govorija kako ovi stalno nešto kukaju a da suci sude super. Živo me zanima izjava nakon ove utakmice...