Premiership, 30. kolo, 16.03.2014, 14:30 h
Manchester United
Manchester United 0:3 Liverpool
Liverpool

Josip Tolić • nedjelja, 16.03.2014.

U prvoj od dvije nedjeljne utakmice 30. kola Premiershipa, ujedno i derbiju kola, Liverpool je svladao Manchester United na Old Traffordu s visokih 0:3 i zasjeo na drugo mjesto ljestvice.

Niti Manchester United na Old Traffordu nije uspio stati na kraj seriji pobjeda Liverpoola. U derbiju 30. kola Premier lige izabranici Brendana Rodgersa nadvisili su one Davida Moyesa s visokih 0:3 uz promašen jedanaesterac i igrača više te tako nagovijestili uzbudljiv nastavak borbe za naslov prvaka Engleske.

Gledatelji su mogli vidjeti pravi mali festival jedanaesteraca u ogledu dvaju velikih momčadi s Otoka. Na veliku žalost većine od njih, svi su dosuđeni protiv domaće momčadi; prvi u 33. minuti nakon Rafaelova igranja rukom u kaznenom prostoru smireno je realizirao kapetan Steven Gerrard.

Što god da je Moyes rekao svojim igračima u svlačionici u predahu između poluvremena zasigurno je palo u vodu nakon nepune minute nastavka i još jednog kaznenog udarca za Redse. Jones je neoprezno startao na Allena i pružio novu priliku Gerrardu s bijele točke koju iskusni engleski reprezentativac nije propustio i Liverpool je udvostručio vodstvo na startu drugog dijela.

Stvari su od loših postale još gore za Crvene vragove kad je njihov kapetan Nemanja Vidić pocrvenio 12 minuta prije kraja zbog drugog žutog kartona i prekršaja nad Sturridgeom, ponovno u šesnaestercu. Ipak, čini se kako ga je gostujući napadač izborio - simuliranjem.

Glavni sudac nije to primijetio i United je ogled morao završiti s igračem manje, ali ovaj put mrežu Gerrard ne pogađa nego lopta odsjeda na vratnici.

Nije, međutim, puno vremena prošlo do trećeg pogotka gostiju. Ovaj put na pravom se mjestu našao Luis Suárez postigavši 25. pogodak sezone na dodavanje Sturridgea za visokih i nevjerojatnih 0:3 na Old Traffordu.

Ovakvim raspletom Liverpool preskače Manchester City na drugom mjestu ljestvice s četiri boda i utakmicom zaostatka za vodećim Chelseajem (66), dok građani sa 60 bodova i čak tri utakmice manjka trže treće mjesto.

United je prvim ligaškim porazom nakon četiri utakmice ostao izvan europskih pozicija (sedmoplasirani), a za tri ga dana očekuje novi težak ispit na vlastitu terenu - uzvrat osmine finala Lige prvaka protiv Olympiakosa koji nosi prednost od 2:0 iz prvog sraza u Grčkoj.