Tomić odličan u pobjedi Barcelone, Galatasaray i Olympiakos stigli do važnih pobjeda

Sportnet • subota, 22.03.2014.

Dvoboji su ovog petka donijeli i neke zanimljive rezultate što je borbu za mjesta koja vode u četvrtfinale Eurolige učinilo još neizvjesnijom. U skupini F prolazak su već osigurali Real i CSKA, a Galatasaray je uz pomoć fantastične publike i sjajnog Carlosa Arroya na domaćem terenu nadigrao izravnog konkurenta Bayerna. Barcelona je uspjela pobjedom nad Unicajom zadržati stopostotni učinak, Milano je zadržao drugo mjesto, a skupinu E dodatno je zakomplicirala pobjeda Olympiakosa koji se vratio u borbu za prolazak dalje...

Skupina F

Galatasaray je pred više od deset tisuća ljubitelja košarke na krilima sjajnog Carlosa Arroya pobijedio Bayern rezultatom 76:69 i stigao do važne pobjede nad izravnim konkuretnom za prolazak u četvrtfinale. Prva četvrtina bila je rezultatski prilično izjednačena, a završila je s plus jedan za domaće igrače. U 20. minuti Galatasaray odlazi na 11 koševa razlike, a za to je najviše zaslužan raspoloženi Arroyo koji za svoju momčad postiže deset koševa u drugoj četvrtini. Do kraja poluvremena Njemci uspijevaju smanjiti zaostatak na osam koševa.

I drugo poluvrijeme odlazi na stranu turske momčadi, a treća četvrtina završava rezultatom 60:54. U zadnjoj dionici igre Bayern su u priključku držali John Bryant i Malcom Delaney ne dopuštajući Galatasarayu da se odvoji, ali Turci su strpljivo gradili prednost i zahvaljujući odličnoj atmosferi i raspoloženom Arroyu došli na zasluženih 17 koševa prednosti.

Fantastični Arroyo zabio je 16 koševa (7/12, 0/5 trica), a tome je dodao 11 asistencija i dva skoka. Uz Arroya odlični su bili Malik Hairston s 14 koševa (5/6, 1/1 trica) i Pops Mensah-Bonsu s također 14 postignutih poena (5/6) uz šest skokova. Kod gostiju su najbolji bili Delaney sa 16 poena (4/5, 2/6 trica) uz pet skokova i tri asistencije i Bryant s 12 poena (6/10, 0/1 trica) uz pet skokova i tri asistencije.

Skupina F

Deset tisuća gledatelja u Martin Carpena areni uživalo je u zanimljivom sudaru dvaju španjolskih klubova Unicaje i Barcelone. Slavila je Barcelona 61:77, koja je ovom pobjedom zadržala stopostotni učnikad, a do pobjede su ju predvodili Ante Tomić i Erazem Lorbek. Gostujuća momčad je odličnom realizacijom u prvoj četvrtini stvorila prednost od četiri koša, a u drugoj četvrtini nastavili su s dobrom igrom i na odmor otišli sa šest koševa više od suparničke momčadi.

Drugo poluvrijeme Barcelona otvara fantastično i nizom od osam koševa za tri minute odlazi na 31:45. Strpljivom igrom igrači Joana Plaze pokušavali su smanjiti prednost, ali im to nikako u trećoj četvrtini sjajno raspoloženi Slovenac Boštjan Nachbar nije dozvolio i nakon 30 minuta igre Španjolci su imali osam koševa prednosti. U 33. minuti trener Unicaje bio je prisiljen pozvati minutu odmora jer su njegovi igrači bili u zaostatku 18 koševa. Plaza očigledno nije uspio trgnuti svoje igrače čemu svjedoči 21 koš prednosti u 35. minuti. Zadnjih pet minuta ništa značajno nije promijenilo, a utakmica je završila sa zasluženih 16 koševa prednosti za Barcelonu.

Odlični Nachbar najzaslužniji je za veliku pobjedu svoje momčadi s postignutih 16 poena (4/5, 2/6 trica), a tome je dodao pet skokova. Odlični su bili Tomić (6/11) i Lorbek (3/5, 2/3 trica) koji su postigli po 12 poena. Tomić je upisao i 10 skokova za double-double učinak, a Lorbek četiri skoka i dvije asistencije. Najbolji strijelac Unicaje bio je Earl Calloway s 15 poena (3/7, 3/4 trica) uz četiri skoka i tri asistencije.

Olyimpiakos je na domaćem terenu sa 89:59 pregazio španjolski Laboral ne dopustivši nikakva iznenađenja i došao do prijeko potrebne pobjedu za prolazak u četvrtfinale. Osim prve četvrtine koja je završila 23:20 nijedan dio utakmice nije bio neizvjestan. Grci su od samog početka krenuli jako i ništa nisu prepuštali slučaju, a da ih zanima samo pobjeda postalo je jasno krajem druge četvrtine kada su na odmor otišli s, na kraju će se ispostaviti, nedostižnih 18 koševa prednosti.

Druge dvije četvrtine nisu donijele značajne promjene, a prednost Olympiakosa rasla je iz minute u minutu te su u zadnjoj četvrtini Grci došli i do 35 koševa prednosti. Loš postotak šuta, ali i kontrola igre od strane grčkih igrača nije dozvoljavala Laboralu da ozbiljnije zaprijeti suparnicima što je na kraju rezultiralo velikim porazom od trideset koševa razlike.

Iako su Grci do pobjede došli izuzetnom timskom igrom s pet igrača koji su imali dvoznamenkasti broj koševa, najbolji strijelac domaće momčad bio je Amerikanac Matthew Lojeski s postignutih 16 poena (5/7, 2/3 trica), dodavši tome tri skoka i dvije asistencije. Kod gostiju je Leo Mainoldi postigao 21 poena (0/2, 4/7 trica).

Talijanski Milan ugostio je Efes, a u zanimljivoj i neizvjesnoj utakmici na kraju su slavili domaćini s 76:69. Ovom pobjedom Milano je zadržao drugo mjesto u skupini E i tri kola prije kraja ova faze osigurao si odličnu poziciju za prolazak u četvrfinale natjecanja. U prvom poluvremenu igra ovih dviju momčadi bila je prilično izjednačena i nijedna od njih nije se uspjela odvojiti na neku veću prednost. Poluvrijeme je završilo rezultatom 37:39.

U nastavku nijedna momčadi nije dopustila odvajanje sve do tri minute prije kraja utakmice kada David Moss zabija tricu i Milan se odvaja na sedam koševa prednosti. Talijani su uspjeli sačuvati prednost i doći do značajne pobjede nad Efesom.

Najzaslužniji za pobjedu je Curtis Jerrells s postignutih 17 koševa (3/5, 3/8 trica), a pratio ga je Alessandro Gentile s 15 poena (7/12, 0/4 trica) uz skok i četiri asistencije. Za Efes je najviše zabio Mirko Bjelica s postignutih 16 poena (3/6, 2/3 trica), a naš Zoran Planinić postigao je devet poena (4/7, 0/1 trica) uz dva skoka i četiri asistencije.

• Obrisan korisnik22.03.2014. u 11:14
    Stvarno šteta da Hezonja nije dobio priliku. S druge strane tamo jedan Lampe igra svaku treću utakmicu (došao je kao velika zvijezda a nemože izgurati fenomenalnog Nachbara iz rotacije), a Pullen ima jedva 10 minuta po utakmici. Ma nema zime za Hezonju. Tako je to kad si klinac među velikim... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik22.03.2014. u 10:56
    Milano je najveće iznenađenje sezone. Teže od očekivanog su dobili bezvezni Efes. I opet je odlučio Jerrells. A dobili su bez prvog igrača (Langford) . Na FF u Milanu bi mogli gledati kako osvajaju Euroligu. Potpuno je neshvatljivo da fenomenalni Hackett ne igra za Talijansku reprezentaciju, a ima... [više na forumu]
  • karioke bučani22.03.2014. u 09:13
    najveći talent europske košarke opet bez minutaže, iman osjećaj da bi više igra u nba-u