Branimir Korać • nedjelja, 23.03.2014.

Tjedan iz noćne more za Betis stigao je svome kraju. Momčad iz Seville nakon ispadanja protiv gradskog rivala nakon kaznenih udaraca u Europskoj ligi, poražena je u prvenstvu od madridskog Atletica iako se dobro držala do isključenja Bryana Rodrigueza...

Urugvajac Bryan Rodriguez vrhunskom gluposti olakšao je madridskom Atleticu život na gostovanju u Sevilli. Mučio se Atletico protiv fenjeraša, nikako nije mogao probiti obranu domaćina i to je trajalo gotovo sat vremena.

Da stvar bude još gora po domaćina, uopće nisu loše krenuli u drugo poluvrijeme, tragičar iz Europske lige Nono pogodio je vratnicu u 50. minuti, a šest minuta kasnije stiže odluka.

Iako je već imao žuti karton, Rodriguez je na sredini terena namjerno odnio rukom loptu ispred Kokea i zaradio drugi žuti te ostavio svoju momčad u problemima.

Nije trebalo proći puno vremena da gosti iskoriste brojčanu prednost. Već dvije minute kasnije Gabi je krasnim udarcem pogodio mrežu domaćina bez da mu je obrana dovoljno odlučno izašla u blok.

Užasnih osam minuta za domaćina zaključio je u 64. minuti Diego Costa koji je bio najspretniji u domaćem kaznenom prostoru i zaključio priču pogotkom za 2:0.

Do kraja susreta promjena nije bilo i domaćin je upisao novi poraz te se dodatni približio Segundi, a Atletico je barem nakratko uhvatio gradskog rivala Reala.

U ranom terminu Sevilla je gostovala kod Osasune s Ivanom Rakitićem na klupi svih 90 minuta.

Momčad Unaija Emeryja slavila je s 2:1 golovima Sampeira i Bacce dok je Javier Acuna u sudačkoj nadoknadi postavio konačnih 2:1.

Pogotku Bacce u 45. minuti iz kaznenog udarca prethodio je nemoguć promašaj Sampeira koji iz blizine umjesto da pošalje loptu u mrežu svom snagom gađa gredu.