Almería 4:3 Real Sociedad
Real Sociedad

U susretu punom preokreta Almeria savladala Real Sociedad

Ante Dubravac • utorak, 25.03.2014.

U posljednjem susretu 29. kola španjolskog nogometnog prvenstva Almeria je na svom stadionu dočekala Real Sociedad. Iako su gosti bili favoriti domaćini su u neizvjesnom susretu slavili rezultatom 4:3.

Nakon uvodnog ispitivanja snaga u 21. minuti susreta gosti su poveli. Angel Trujillo je u svom šesnaestercu neoprezno igrao rukom, a najstrožu kaznu u vodstvo gostiju pretvara Carlos Vela.

Samo osam minuta kasnije Oscar Diaz je pobjegao gostujućoj obrani i smireno prebacio vratara Brava pa se na odmor otišlo s rezultatom 1:1.

Nastavak susreta ponudio je još sadržajniju i efikasniju predstavu. U 58. minuti Agirretxe prekrasnim lobom ponovo dovodi Real Sociedad u vodstvo, ali slavlje gostiju je i ovoga puta trajalo osam minuta jer u 66. minuti jedanaesterac u izjednačenje pretvara Jose Antonio Verza.

Isti igrač je u 71. minuti još jednom s jedanaest metara precizan pa Almeria prvi put na susretu prelazi u vodstvo. Pet minuta prije kraja susreta nakon centaršuta s desne strane gosti preko Bargara izjednačavaju na 3:3.

I kada su svi očekivali posljednji sučev zvižduk domaćini su došli do vrijedna tri boda. Hicham se spretno riješio svoga čuvara i s desetak metara neobranjivo pogodio za konačnih 4:3.

U idućem kolu Almeria dočekuje Valenciju dok će Real Sociedad ugostiti Real Valladolid.