Madridski Real u uobičajenom ritmu, Hezonja dobar u slavlju Barcelone

Branimir Korać • nedjelja, 23.03.2014.

Odrađeno je 24. prvenstveno kolo u Ligi Endesi. Madridski Real upisao je i 24. pobjedu, a pobjede su upisale i ostale dvije momčadi iz vrha Valencia i Barcelona...

I Ligi Endesi ništa novo. Real Madrid pobjeđuje i dalje te je upisao i 24. trijumf u isto toliko kola. Nova pobjeda stigla je u gostima kod Bilbaa sa 87:73 što je Bilbao dodatno udaljilo od pozicija koje vode u doigravanje. Felipe Reyes proslavio je 400. pobjedu u dresu Real Madrida u prvenstvu, vratio se na parket nakon ozljede Dontaye Draper, a još jednu sjajnu utakmicu odigrao je racionalni Sergio Rodriguez.

Playmaker Madriđana susret je završio sa 17 poena i šest asistencija te je bio najraspoloženiji u svojoj momčadi dok je slavljenik Reyes dodao 16 poena i šest skokova. Draper je dobio 16 minuta te ubacio jednu tricu iz jednog pokušaja uz dva skoka i dvije ukradene lopte. Od trojice Hrvata u Bilbau najistaknutiji je bio Damir Markota s devet poena (3/3 za dva, 1/2 za tri), Fran Pilepić je ubacio dva poena (1/2 za dva, 0/2 za tri), a Zoran Vrkić je skupio 108 sekundi.

Perasovićeva Valencia nepotrebno si je zakomplicirala život kod vrlo slabog Valladolida i umjesto da odradi lakši trening, morala je "zapeti" u posljednjoj dionici. Momčad koja u prosjeku gubi s više od 20 poena razlike pala je tek u posljednjoj četvrtini koju je izgubila s točno minus 20 (32:12). Bilo je to dovoljno Valenciji da upiše pobjedu 91:77. Bojan Dubljević predvodio je goste s 15 poena i 11 skokova, a Perasovića može veseliti povratak na parket Vladimira Lučića nakon teške ozljede i pauze od početka sezone.

Ante Tomić propustio je gostovanje Barcelone kod Gipuzkoe, a svjetla reflektora bila su usmjerena prema Mariju Hezonji i sve je zanimalo može li se Hezonja približiti senzacionalnoj predstavi iz prošlog kola.

Ovaj put Hezonja nije ubacio dvoznamenkast broj poena, ali daleko od toga da nije bio dobar. Racionalno je iskoristio ponuđenih 20 minuta, ubacio je osam poena (1/3 za dva, 2/4 za tri) te s devet skokova bio prvi skakač momčadi uz probuđenog Poljaka Macieja Lampea (23 poena, 10/12).

Dramatično je bilo u Obradoiru i u Murciji, a u obje dvorane pobjednika su odlučivali veterani, bivši španjolski reprezentativci. Pobjedu Fuenlabradi kod Rio Nature 76:65 donio je Carlos Cabezas u posljednjim trenucima, a isto je napravio u Murciji Bernie Rodriguez koji je razveselio domaće navijače i Murciji donio pobjedu protiv Estudiantesa 85:84. U oba susreta hrvatski internacionalci su poraženi, Mario Delaš upisao je 15 poena (7/11) i deset skokova kod Rio Nature, a Marko Banić osam poena (3/7) i četiri skoka kod Estudiantesa.

Težak susret je i iza Damjana Rudeža koji je sa Zaragozom tijesno slavio kod Manrese 74:71, a hrvatski reprezentativac je upisao deset poena (3/4 za dva, 1/4 za tri).

Katastrofalno odrađena treća četvrtina koja je izgubljena s 28:10 stajala je Unicaju domaće pobjede protiv Joventuta. Imala je momčad iz Malage posljednji napad u trajanju od pune dvije sekunde, ali Toolsonov šut za tricu nije ušao. Toolson je definitivno tragičar, kod 58:58 Unicaja je imala napad, ali Toolson je bio neprecizan, priskočio je ponovno promašio da bi na drugoj strani Kirksay donio pobjedu gostima.

• Obrisan korisnik25.03.2014. u 17:16
    Real igra najbržu/najljepšu košarku u Europi. A glavni je "Barba Rodriguez". Tamo spada Šarić. Uklopio bi se u tu brzu igru savršeno. Mirotić u Chicago, a Dario u Real !!!! Hezonja je odličan.
  • irilov24.03.2014. u 16:26
    nikako ne volim real, ali tako volim gledat babru rodrigueza, koja igračina.
    irilov
  • Obrisan korisnik24.03.2014. u 09:49
    mali hezonja pokazuje koji je to talent ali i 'zvijer'! 9 skokova za 20 minuta a nisko je krilo-strašno! on mora ove godine biti u 12 igrača za SP!
  • Obrisan korisnik24.03.2014. u 07:52
    haha hezonja 9 skokova u 20 minuta.. strašno. jedino mi nije jasno zašto ga barca uigrava za playa.