Josip Piršljin • nedjelja, 30.03.2014.

Derbi susret 31. kola francuskog prvenstva odigran je između Lyona i Saint-Etiennea. Lavovi su se htjeli pobjedom izjednačiti s današnjim suparnicima, ali gosti su odnijeli bodove. Uspješni na svom terenu bili su Lille i Rennes.

Veliki ulog imao je dvoboj Lyona i Saint-Etiennea. Zeleni su uoči utakmice imali tri boda više od Lyona na četvrtom mjestu, te su se Lavovi namjeravali izjednačiti s njima i potpuno se uključiti u borbu za Ligu prvaka. No, Saint-Etienne je slavio na Gerlandu i učvrstio se na četvrtoj poziciji.

Prvi pogodak na utakmici pao je u 28. minuti, a poveli su gosti. Erdinc je donio Saint-Etienneu prednost koja je trajala oko deset minuta. Tada je rezultat poravnao Lacazette, no momčad Christophea Galtiera još jednom vodi poslije gola Gradela sredinom nastavka. Zeleni su do kraja sačuvali svoju mrežu i odnijeli su velikih tri boda kući.

Lille drži treće mjesto, zadnje koje vodi u Ligu prvaka sljedeće sezone. Očuvao je tri boda više od Saint-Etiennea tijesnom pobjedom protiv Guingampa. Do 92. minute na semaforu stadiona Villeneuve d'Ascq stajalo je 0:0, a tada je Salomon Kalou donio pobjedu svojoj ekipi na asistenciju Marka Baše.

Kao domaćin je bio uspješan i Rennes. Pred vlastitom je publikom ugostio Bastiju i pobijedio 3:0. U 14. minuti mrežu gostiju "načeo" je Alessandrini, a u strijelce su se još upisali Toivonen i Makoun. Rennes je sada 14., a Bastia se nalazi na sredini prvenstvene ljestvice.