Filip Han • subota, 29.03.2014.

Subotnji program Ligue 1 donio je iznenađenje u obliku pobjede Eviana nad Monacom koja za Evian znači lakše disanje uoči same završnice prvenstva. Toulouse se vratio iz minusa od dva gola i imao priliku i pobijediti Ajaccio, no vratar Ajaccioa spasio je svoju momčad. U četiri utakmice nije bilo pobjednika...

U prvoj utakmici dana pretposljednji Sochaux namučio je Marseille. U 25. minuti nakon kornera Sunzu je zabio za Sochaux i vodstvo. Marseille je konstantno napadao, no nije uspio iskoristiti nijednu priliku, za što je u velikoj mjeri zaslužan i koncentrirani Pele koji je stajao na golu Sochauxa. Gosti su ipak uspjeli izjednačiti u 90. minuti kada je zabio N'Koulou, no Marseille ne može biti zadovoljan svojim igrama u zadnje vrijeme s obzirom na to da je niz utakmica bez pobjeda na brojci pet.

Najzanimljivija utakmica u večernjem terminu bila je ona između Ajaccioa i Toulousea. Domaći Ajaccio poveo je već u četvrtoj minuti pogotkom Fatyja. U 34. minuti za 2:0 zabio je Tallo. Povratak gostujuće ekipe počeo je tri minute poslije kada je zabio Sylla. Izjednačenje je stiglo u 60. minuti nakon gola Chantomea. Toulouse na kraju može i žaliti za ispuštenom pobjedom jer je Zebinin udarac iz penala u 94. minuti obranio Ochoa.

Veliko iznenađenje kreirao je Evian pobijedivši kod kuće Monaco. Bila je to vrijedna pobjeda za Evian kojom se još malo udaljio od zone ispadanja, sada ima pet bodova prednosti pred Valenciennesom. Za večerašnju pobjedu bio je dovoljan pogodak iz penala u 84. minuti koji je zabio Mongongu poslavši Danijela Subašića u krivu stranu.

Reims i Lorient odigrali su neriješenu utakmicu. Lorient je poveo na samom kraju prvog poluvremena nakon jedanaesterca Aboubakara, no izjednačenje je stiglo već nakon četiri minute drugog dijela igre, loptu je u mrežu poslao Fortes. Reims solidno kotira na tablici, trenutno je sedmi s 44 boda, dok je Lorient 12. ekipa lige.

Utakmice bez pogodaka odigrali su Montpellier i Valenciennes, te Nantes i Bordeaux.