Athletic Bilbao 1:2 Atlético Madrid
Atlético Madrid

Atletico Madrid slavio na gostovanju kod Bilbaa i ostao sam na vrhu

Ante Dubravac • subota, 29.03.2014.

U najzanimljivijem susretu 31. kola Athletic Bilbao je dočekao Atletico Madrid. Iako su domaćini poveli, Atletico je došao do preokreta i vrlo vrijedna tri boda.

Bio je to dvoboj dvije momčadi koje se nalaze u odličnoj formi, a na putu do eventualnog osvajanja naslova Atleticu je gostovanje kod Bilbaa označeno kao jedno od najtežih.

Domaćini nisu mogli ni zamisliti bolji početak susreta od onoga što se dogodilo u šestoj minuti kada je jednu dugu loptu primio Iker Muniain i prebacio istrčalog gostujućeg vratara te pogodio za 1:0.

Međutim vrlo brzo su se gosti oporavili od početnog šoka i preuzeli inicijativu, a nagrada za to je stigla u 22. minuti. Domaćini su pogriješili na sredini terena, lopta je došla do Diega Coste i na semaforu je pisalo 1:1. S tim rezultatom se otišlo i na odmor.

Nakon samo deset minuta igre u nastavku Atletico je došao do potpunog preokreta. Dugo su gosti kombinirali i na kraju lopta sretno dolazi do Kokea, a on glavom iz blizine zabija za vodstvo.

Do kraja utakmice gosti su pokušavali doći do izjednačenja, a sve njihove nade su potonule u 86. minuti kada je drugi žuti, isključujući crveni karton zaradio Aymeric Laporte. Ovom pobjedom Atletico Madrid je sačuvao jedan bod prednosti pred Barcelonom te se i dalje nalazi na čelu Primere.

U idućem kolu Atletico Madrid dočekuje Villarreal dok će Athletic Bilbao gostovati kod Levantea.

• Obrisan korisnik30.03.2014. u 11:45
    Najbitnije je pokušat zadržat mlade igrače, već su imali problema sa nemoralnim ponudama koje nisu mogli odbit.
  • Obrisan korisnik30.03.2014. u 11:41
    Ovakvo zanimljivo prvenstvo možemo zahvalit dobroj upravi A.Madrida.Godinama odlično vode klub i sad su počeli uzimat plodove kvalitetnog rada.Da je bar još Valencia mogla bit tako konkurentna,ali vjerujem u njih vratit će se jaki.
  • Colchoneros30.03.2014. u 11:39
    Fantastična pobjeda! Idemo sad i Barcu riješiti u utorak!
    Colchoneros
  • Obrisan korisnik30.03.2014. u 00:51
    vrlo dobra tekma,i gadno iscrpljujuca za Atletico jer su imali odlicnog protivnika i strepili do kraja,ali svaka cast kako drze to 1.mjesto..vidjet cemo hoce li se dovoljno oporavit za utorak i Barcu,s obzirom da je Barca mrvicu odmornija,i koje je odmorila malo i Neymara da neigra cijelu tekmu a i... [više na forumu]