MAXtv Prva liga, 28. kolo, 29.03.2014, 19:00 h, Stadion u Maksimiru, gledatelja: 550
Suci: Ivan Bebek (Rijeka), Tomislav Petrović (Valpovo), Miro Grgić (Osijek)

Filip Han • subota, 29.03.2014.

Odlična utakmica odigrana je na Maksimiru između Lokomotive i Hrvatskog dragovoljca. Obje su ekipe pružile dobru igru, a na koncu je slavila Lokomotiva rezultatom 2:1. Nakon ranog zaostatka, Dragovoljci su imali mnogo prilika za izjednačenje i preokret, no propustili su gotovo sve šanse uključujući i penal na početku drugog poluvremena, a Lokomotiva je to dobro iskoristila...

Marko Brtan
66'
40
Ivan Božić.
82'
21
Ilija Sivonjić
85'
Davor Mladina

Vrlo dobro otvaranje "novozagrebačkog derbija" mogli su vidjeti malobrojni gledatelji na Maksimiru. Dobro raspoložene momčadi prikazale su se u dobrom svjetlu, te su pružile ritmičnu utakmicu s dosta prilika. Prvu je već na samom početku utakmice iskoristila Lokomotiva koja je time stigla do ranog vodstva.

U četvrtoj minuti Lokosi su izveli korner koji je s lijeve strane gola dočekao Šitum te poslao loptu glavom u mrežu Dragovoljca za 1:0 za svoj peti gol ove sezone.

I nakon pogotka utakmica je imala dobar ritam, a Dragovoljac nije klonuo duhom. Njegovi su se pokušaji bazirali uglavnom na kontrama i polukontrama, no nedostajalo je preciznosti i mirnoće u udarcima prema golu. Lokomotiva je strpljivo "plela" svoju igru oko obrane Dragovoljca, u 12. minuti to je dovelo do dobrog pokušaja Muse nešto izvan kaznenog prostora, a lopta je prošla tik do lijeve stative.

Odmah nakon tog pokušaja, Dragovoljac je krenuo u kontranapad koji je udarcem završio Bačelić-Grgić, no loptu koja je išla u donji desni kut obranio je Zelenika. U 16. minuti činilo se da su Crni uspjeli izjednačiti, nakon dodavanja Grgića loptu je u mrežu poslao Doležal, no pomoćni sudac podignuo je zastavicu zbog zaleđa, pa je pogodak poništen.

Nakon razdoblja od petnaestak minuta u kojem se nije mnogo toga događalo, u 33. minuti mogla se vidjeti nova dobra prilika Lokosa. Kapetan Barbarić izveo je slobodni udarac s 25 metara, a lopta je zatresla stativu. Šest minuta kasnije Špehar je spasio Dragovoljce od većeg zaostatka ispucavši loptu ispred nebranjenog gola svoke ekipe nakon jednog ubačaja Lokomotive. Na odmor se ipak otišlo s minimalnom prednosti Lokomotive.

Već minutu nakon povratka iz svlačionica Dragovoljac je došao u odličnu sitauciju za izjednačenje. Šitum i Musa u kaznenom prostoru Lokomotive srušili su Jazvića za što je dosuđen penal. Izvođač je bio Bačelić-Grgić, no njegov oštar udarac u donji desni kut obranio je Zelenika i tako ostavio svoju ekipu u vodstvu.

Zelenika je bio izrazito raspoložen u čuvanju svojih vrata, u još nekoliko navrata spašavao Lokomotivu, obranio je još jedan udarac Grgića, zaustavio je i dobar pokušaj Zlatara. Jedna je lopta ipak završila iza njegovih leđa, no taj je pogodak Lesjaka iz 64. minute poništen zbog prekršaja u napadu.

Sve propuštene prilike Dragovoljca došle su na naplatu u 72. minuti kada je centaršut s lijevog krila uputio Pajač koji je netom prije toga ušao u igru, a na drugoj stativi loptu je dočekao Budimir i zabio za 2:0.

Nakon mnogih propuštenih prilika, Bačelić-Grgić konačno je postao strijelac u 87. minuti utakmice. Izveo je slobodni udarac s dvadesetak metara, a lopta se odbila od "živog zida" i prevarila Zeleniku, te završila u mreži Lokomotive za rezultat od 2:1.

Taj je gol unio novu svježinu i živost u utakmicu, energični Dragovoljci svim su silama pokušavali izjednačiti, no preciznosti nije bilo. Ponestalo je i vremena, pa se rezultat do kraja ipak nije promijenio i Lokomotiva je odnijela tri boda.