MAXtv Prva liga, 28. kolo, 31.03.2014, 18:00 h, Gradski stadion u Koprivnici, gledatelja: 1.500
Suci: Damir Batinić (Osijek), Dalibor Conjar (Osijek), Hrvoje Barišić (Osijek)

Split u Koprivnici s igračem manje pobijedio Farmaceute

Ivana Strahija • ponedjeljak, 31.03.2014.

Ni s igračem više punih 30 minuta Slaven Belupo nije uspio svladati Split i vratiti se na osmo mjesto tablice već ostaje na pretposljednjem, devetom...

Dario Rugašević
34'
19
Tomislav Dujmović
63'
99
Ivan Baraban
85'
Ivan Matić

Još jedno razočaranje stiglo je za navijače Slaven Belupa, koji se nemaju čemu radovati već mjesecima. Njihovi puleni ponovno su izgubili, a ovog puta protivnik ni nije trebao svih 11 igrača da dođe do pobjede.

Obje su momčadi, što je i za očekivati u Ligi 10, imale visoke motive za pobjedu ovog ponedjeljka. Splitovci su pobjedu željeli za povratak u vrh tablice i borbu za Europu, dok je Farmaceutima dovoljni motiv niz od pet mjeseci bez pobjede.

Kao i u par posljednjih susreta, Slaven Belupo kreće dobro, u 14. minuti je Rak s 20 metara izazvao Zagorca, a splitski je vratar opet u akciji u 16. minuti, kad je Dominik Glavina pobjegao Glumcu. Čanađija je također pucao iznad gola, a jedinu su šansu Splitovci imali kod indirekta u 24. minuti.

Kolikogod međutim domaćin bio dominantan, gosti dolaze do pogotka. U 36. minuti je Denis Glavina, brat Slavenovog Dominika Glavine, sjajno iskoristio ubačaj Ercega iz slobodnjaka te iz okreta matirao domaćeg vratara za 0:1.

S tim se rezultatom ide na odmor, a u drugom dijelu domaćini se trse nadoknaditi zaostatak. Plan im međutim nije dobar a akcije su im lako čitljive, poput primjerice dvaput istog šuta Raka iz kornera na početku drugog poluvremena, u oba je slučaja reakcija suigrača izostala.

No, u redovima Slavena igra i Vugrinec, čije je ime prvo na vječnoj tablici najboljih HNL strijelaca, a svoju je klasu dokazao iskusni nogometaš u 60. minuti. Delić je tada vratio loptu za Vugu, a ovaj je otposlao ispod Zagorca u mrežu Splita za 1:1.

Dvije minute kasnije još jedna dobra vijest za Farmaceute, kad je drugi žuti karton dobio Vojnović, ovog puta zbog starta na Čanađiju. Brojčana nadmoć trebala je domaćima olakšati put do prve pobjede u pet mjeseci, no dogodilo se upravo suprotno.

U posljednjoj minuti regularnog vremena, Križanac iz slobodnjaka šalje dobru loptu, a Glumac je zahvaća glavom i šalje u mrežu iza Picaka za 1:2.

To je bio i konačni rezultat utakmice, jer u preostalom vremenu Farmaceuti ne uspijevaju pogoditi za ponovno izjednačenje, iako je sjajnu priliku imao Pranjić na asistenciju Ozobića.