Premiership, 32. kolo, 29.03.2014, 18:30 h
Arsenal
Arsenal 1:1 Manchester City
Manchester City

Sportnet • subota, 29.03.2014.

Nogometaši Manchester Cityja propustili su u potpunosti iskoristiti poraz Chelseaja na Selhurst Parku i već večeras zasjesti na čelo prvenstvene ljestvice. Derbi na Emiratesu završen je rezultatom 1:1 i podjelom bodova koja uvodi novi zaplet u završnicu engleskog prvenstva.

Derbi 32. kola engleske Premier lige ponudio je vrlo dobar, otvoren nogomet jer objema stranama pobjeda je mogla donijeti značajan poticaj u utrci za naslov prvaka. Podjelom bodova i rezultatom 1:1 na kraju ne mogu biti zadovoljni ni jedni ni drugi, City jer nije uspio preskočiti Chelsea na vrhu ljestvice, a Arsenal jer ovime vjerojatno gubi izglede da na kraju podigne trofej namijenjen prvaku Engleske.

Prvo je poluvrijeme u potpunosti pripalo Cityju, koji je dominirao utakmicom i stvarao probleme Topnicima na način kako je to činio i na Old Traffordu prije samo nekoliko dana. David Silva ponovno je bio ključan čovjek u redovima gostiju, a upravo je on donio prednost Cityju nakon 18 minuta igre.

Bio je to pogodak vrlo sličan onome Edina Džeke iz prve minute ogleda na Old Traffordu, no ovoga puta Džeko je pogodio vratnicu, a na odbijenu loptu uz malo sreće natrčao Silva i pogodio za 1:0.

U drugom je poluvremenu Arsenal zaigrao bolje, pritisnuo City i uz dosta više tempa počeo stvarati probleme posljednjoj liniji njihove obrane. Isplatilo se to već u 53. minuti, kada je na ubačaj s lijeve strane sjajno reagirao Mathieu Flamini i volejem pogodio kut Cityjeva gola.

Pokazalo se na kraju kako je to bilo sve što se pogodaka tiče u susretu od velike važnosti za obje momčadi. Arsenal je pritiskao, imao inicijativu u samoj završnici utakmice, no nije uspio na pravi način zaprijetiti Joeu Hartu.

City ostaje trećeplasirana momčad prvenstva s dva boda zaostatka za Chelseajem, ali i dvije utakmice manje. To znači da Liverpool eventualnom pobjedom nad Tottenhamom u nedjeljnom derbiju ima prigodu šest kola prije kraja ugrabiti prvo mjesto na ljestvici, ali također uz dvije utakmice viška u odnosu na Manchester City.