Premiership, 32. kolo, 31.03.2014, 21:00 h
Sunderland
Sunderland 1:2 West Ham
West Ham

Josip Tolić • utorak, 01.04.2014.

U posljednjoj utakmici 32. kola Premiershipa nogometaši West Hama upisali su tri boda na gostovanju kod Sunderlanda na Stadionu svjetlosti. Bilo je 1:2 u korist Čekićara.

Manje od deset bodova razlike između 11-plasiranog sastava i crvene zone ispadanja u Premier ligi označio je dvoboj Sunderlanda i West Hama, posljednji u 32. kolu, jako bitnim za oba sastava, pogotovo za domaćina susreta odigranog na Stadionu svjetlosti. Na kraju su uspješniji bili Čekićari i upisali pobjedu rezultatom 1:2.

Još jedan loš dan za Crne mačke, kako navijači Sunderlanda zovu dragi im klub, naznačen je već u devetoj minuti susreta. Nakon udarca iz kuta Marka Noblea najviši u skoku bio je Andy Carroll i preciznim udarcem glavom matirao Vita Mannonea.

Mogao je domaćin vratiti stvari na početak samo tri minute potom, ali iz situacije "jedan na jedan" Lee Cattermole nije uspio uputiti kvalitetan udarac, pa mu je Adrian refleksno obranio šut. Kazna je stigla početkom nastavka.

Jedno naizgled neopasno ubacivanje Carroll je primio prsima i idealno poslužio Mohameda Diaméa koji, uz malu pomoć domaćih braniča, vara Mannonea i udvostručuje vodstvo Londončana. Da je na isteku sat vremena igre Stuart Downing poentirao iz čiste situacije, pričalo bi se o visokoj pobjedi West Hama, no Mannone je odluku odlučio odgoditi.

Neizvjesnost je postala još veća kad je u 65. minuti Adam Johnson preciznim udarcem malo unutar šesnaesterca smanjio zaostatak za Sunderland, no novih pogodaka do kraja nije bilo.

West Ham je ovom pobjedom zadržao 11. poziciju s 37 bodova i gotovo sigurno zadržao premijerligaški status i za sljedeću sezonu, dok je Sunderland 17. porazom zakomplicirao sezonu ostavši na 25. bodova, četiri manje od zone ostanka. Na ruku izabranicima Gusa Poyeta, međutim, ide činjenica što imaju dvije utakmice manje od 18-plasiranog Cardiffa te jednu od WBA-a, koji drži spasonosnu 17. poziciju.