Premiership, 32. kolo, 29.03.2014, 13:45 h
Manchester United
Manchester United 4:1 Aston Villa
Aston Villa

Sportnet • subota, 29.03.2014.

Nogometaši Manchester Uniteda na prikladan su način odgovorili na lavinu kritika nakon domaćih poraza od Liverpoola i Manchester Cityja. Iako su i protiv Aston Ville krenuli loše i primili pogodak, uslijedio je preokret i visoka pobjeda od 4:1 uz još jednu odličnu predstavu Waynea Rooneyja.

Dva dana prije nego na Old Trafford istrči aktualni europski i njemački prvak Bayern München, nogometaši Manchester Uniteda svladali su Aston Villu s 4:1 uz dva pogotka Waynea Rooneyja, prvijenac Juana Mate i potvrdu pobjede Javiera Hernandeza.

Kao uvod u utakmicu poslužio je ružan potez dijela Unitedovih navijača, koji su unajmili zrakoplov kako bi iznad stadiona pred početak susreta prezentirali transparent "Pogrešan čovjek - Moyes odlazi", no ta poruka nije naišla na podršku navijača na tribinama Kazališta snova.

Za trenera pod pritiskom javnosti, navijača i medija susret nije počeo najbolje, jer Aston Villa je iskoristila mlak početak i iz sjajnog slobodnog udarca Ashleyja Westwooda u 13. minuti došla do vodećeg pogotka.

United se ipak oporavio i sedam minuta kasnije nakon asistencije Shinjija Kagawe pogotkom glavom Waynea Rooneyja došao do izjednačenja, a zatim je minutu prije odmora Juan Mata izborio kazneni udarac iz kojeg je Rooney donio preokret Crvenim vragovima.

Aston Villa nije bila bez prigoda, Christian Benteke se u dva navrata našao u stopostotnoj situaciji, no nije najbolje reagirao, a u 57. minuti pobjednik je praktički riješen. Nakon dosta odbijanja lopta je uz dosta sreće našla put do Mate, a on postigao svoj prvi pogodak u dresu Manchester Uniteda.

Susret je zaključen u 90. minuti nakon prodora Adnana Januzaja lijevom stranom i asistencije za Javiera Hernandeza za konačnih 4:1. United opet nije impresionirao igrom ili agresijom, ali je kupio dva dana mira uoči najveće utakmice sezone, one protiv minhenskog Bayerna.

• Obrisan korisnik29.03.2014. u 17:10
    Još je to uvijek jadno. Villa loša i jalova do Božića ne bi dali gol! Onaj dlakavi Fellaini je prljavi igrač drugu utakmicu za redom se provuće bez kazne za namjerno udaranje laktom u lice.Za to je kazna inače crveni a on danas ne dobije ni žuti!
  • Obrisan korisnik29.03.2014. u 16:47
    Takodjer se moraju rijesit balasta, u vidu Nanija, Chicarita,Fellainija......
  • Obrisan korisnik29.03.2014. u 16:39
    Mislin da su pretjerali sa pljucanjem po Moyesu. Istina, ne djeluje ka trener za UTD. Istina, ova ekipa je aktualni prvak. Al neke stvari triba malo objektivno pogledat: 1) Alex je jedan i neponovljivi 2) Bilo ko da je dosa za trenera nakon Alexa, nebi ima postovanje svlacionice 3) koga je to Alex... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik29.03.2014. u 16:19
    ... Pa ti drži Kagawu na klupi, majmune.