Sportnet • nedjelja, 30.03.2014.

Nogometaši Liverpoola vodeća su momčad engleskog prvenstva nakon što su u derbiju na Anfieldu razbili Tottenham i do vrha mu napunili mrežu. U ranijoj utakmici Everton je na gostovanju svladao Fulham i dodatno zakomplicirao bitku za četvrto mjesto i Ligu prvaka.

Liverpool je trenutno bez ikakve sumnje momčad s najboljom formom u Premier ligi i samopouzdanjem da po prvi put nakon 1990. godine i prvi put otkad se engleski prvi razred naziva Premier ligom podignu trofej namijenjen prvaku.

Utakmica s Tottenhamom možda je na papiru zvučala kao derbi, no Spursi su na Anfieldu prošli kao i mnoge druge momčadi ove sezone. Kući se u London vraćaju s četiri pogotka u mreži i činjenicom da su i ove godine daleko od sastava koji se može boriti za vrh ljestvice.

Sve je za Spurse pošlo po zlu već u drugoj minuti utakmice, kada se pred vlastitim golom spetljao Younes Kaboul i poslao loptu u pogrešnu mrežu, što je ionako samopouzdanom Liverpoolu dalo krila. Luis Suarez sredinom je poluvreena svojim 29. pogotkom sezone srušio rekord kluba u Premier ligi, a Philippe Coutinho i Jordan Henderson u drugom su poluvremenu dovršili posao s nedoraslim i slabim Spursima, koji se ove sezone iz osam utakmica s najboljom četvorkom može "pohvaliti" tek jednim bodom i gol razlikom 2:27.

Ovom se pobjedom Liverpool našao sam na vrhu prvenstvene ljestvice s dva boda prednosti ispred Chelseaja i četiri ispred Manchester Cityja, koji, mora se i to spomenuti, ima dvije utakmice manje. Nema sumnje da nas čeka super uzbudljivi travanj i rasplet prvenstva upravo na Anfieldu, gdje trebaju doputovati i Chelsea i Manchester City.

Uzbudljivoj završnici svoj obol dali su u prvoj nedjeljnoj utakmici i nogometaši Evertona, koji ne namjeravaju "položiti oružje" u utrci za četvrtim mjestom i raskoši Lige prvaka. Arsenal više neće moći mirno spavati nakon što su izabranici Roberta Martineza slavili na Craven Cottageu i primaknuli se na samo četiri boda zaostatka uz utakmicu manje od Topnika.

Everton je slavio s 3:1, a sva četiri pogotka pala su u drugom poluvremenu. Kao i na Anfieldu, lista strijelaca otvorena je autogolom, nesretnim je u redovima Fulhama bio Stockdale u 50. minuti. Iako je Dejagah u 71. minuti vratio Fulham u igru, u posljednjih desetak minuta Kevin Mirallas i Steven Naismith osigurali su bodove i petu uzastopnu pobjedu zahuktalom Evertonu.

• Obrisan korisnik31.03.2014. u 15:03
    Svaka im cast! Stvarno igraju odlicno i bilo bi mi drago da uzmu naslov- legendarni kapetan je zasluzio tu nagradu za vjernost redsima!
  • Obrisan korisnik31.03.2014. u 09:06
    Čekam naslov od devedesete i mislim da je došao i taj čas.Sve imaju u svojim rukama i želim im puno sreće!Osim toga igraju i najbolji nogomet u Engleskoj!
  • kvarner8731.03.2014. u 08:11
    @winchester01,igraju obje doma,a na Anfieldu je samo jedan favorit-LFC
    kvarner87
  • Obrisan korisnik31.03.2014. u 06:56
    I ja bih želio da osvoje ali igraju još protiv Chelseaja i Cityja do kraja ako se ne varam...teško...