Primera, 31. kolo, 29.03.2014, 22:00 h
Real Madrid
Real Madrid 5:0 Rayo Vallecano
Rayo Vallecano

Bale s asistencijom i dva pogotka predvodio Kraljevski klub protiv Rayo Vallecana

Ante Dubravac • subota, 29.03.2014.

Subotnji program 31. kola španjolske nogometne lige zaključili su nogometaši Real Madrida koji su na svom stadionu dočekali Rayo Vallecano i zabilježili uvjerljivu pobjedu.

Nakon poraza od Barcelone u El Clasicu te nakon toga još jednog negativnog rezultata na gostovanju kod Seville Real Madrid je na svom stadionu protiv Rayo Vallecana tražio sigurna tri boda s kojima bi barem malo vratio mir u svlačionicu.

Čim je lopta krenula s centra bilo je jasno da domaćini žele što prije doći do vodstva, a prvu priliku imao Benzema već u trećoj minuti, ali gostujući vratar izlazi kao pobjednik.

Međutim Rayo je kapitulirao u 15. minuti kada je Bale pravovremeno pronašao Cristiana Ronalda koji sam prolazi pokraj nekoliko igrača i mirno pogađa za 1:0. Pet minuta kasnije Portugalac je opet u odličnoj prilici, ali mu lopta bježi u ključnom trenutku.

Opet je raspoložen bio Di Maria, ali Benzema iz blizine nije uspijevao iskoristiti odlične lopte koje je dobivao s lijeve strane. U 36. minuti Bale je u svom stilu prošao po desnoj strani i kada je izašao sam pred vratara potpuno se spetljao i upropastio odličnu priliku za povećanje vodstva pa se na odmor otišlo s minimalnom prednošću Kraljevskog kluba.

Poslije deset minuta igre u nastavku domaćini su udvostručili vodstvo. Bale je opet započeo cijelu akciju, pronašao Ronalda koji nesebično šalje povratnu loptu prema Carvajalu koji s desetak metara postiže svoj prvi pogodak u dresu Real Madrida.

Samo minutu kasnije korner s desne strane za goste, u skoku je najviši Saul Niguez, ali njegov udarac zaustavlja vratnica. Gosti su se postupno sve više otvarali što je Real iskoristio u 68. minuti. Di Maria je pronašao Balea koji iz blizine pogađa nebranjenu mrežu za 3:0.

Da je raspoložen Bale je potvrdio u idućem napadu kada je nakon gostujućeg kornera primio loptu na tridesetak metara od vlastitog gola te sam pretrčao cijeli teren i smireno pogodio za 4:0.

U samoj završnici susreta Carlo Ancelotti je priliku dao Morati koji mu se zahvalio prekrasnim pogotkom s ruba šesnaesterca u 78. minuti.Do kraja utakmice domaćini su mogli postići još nekoliko pogodaka, ali sebičnost i neozbiljnost su spasili Rayo od težeg poraza.

iduće kolo pred Kraljevski klub stavlja teško gostovanje kod Real Sociedada dok će Rayo Vallecano dočekati Celtu.

• Obrisan korisnik31.03.2014. u 14:20
    Real će ih našamarati, Griezmann se čuva za njih.
  • ZooM30.03.2014. u 22:58
    Obzirom da Modrić u pravilu odigra sve utakmice od početka do kraja, daj nam reci kako si uspio zaključiti da igra Reala izgleda puno bolje bez njega ako ne na usporedbi jučerašnje utakmice protiv slabog Vallecana kada ga nije bilo na terenu?!
    ZooM
  • Obrisan korisnik30.03.2014. u 15:07
    Ne, gledajući ga protiv Barcelone i iole jačih protivnika, obično se ne sastavi sa loptom
  • ZooM30.03.2014. u 12:59
    Do tog zaključka si došao na temelju predstave protiv vrlo limitirane momčadi koja se bori za opstanak, bravo!