Espanyol
Espanyol 0:1 Barcelona
Barcelona

Ivan Blažević • subota, 29.03.2014.

Barcelona je u prvom susretu 31. kola Primere u gostima ostvarila minimalnu pobjedu protiv Espanyola. Nakon uobičajenih repova poslije 'El Clasica' i jedanaesteraca koji su presudili na Bernabeuu, sigurno je kako će Madriđani ponovno biti nezadovoljni budući da je Kataloncima pobjedu nad Espanyolom ponovno donio udarac s bijele točke.

Barcelona je utakmicu otvorila u najjačem sastavu i u žestokom ritmu, no ipak, rijetke su bile njihove izrazite šanse za postizanje pogodaka. Espanyol je s druge strane, stvorio tek dvije opasnije situacije iz kojih su doduše, mogli povesti, ali u oba je navrata, u petoj i 18. minuti, neprecizan bio Pizzi, najopasniji pojedinac Espanyola na susretu.

Presudni trenutak dogodio se u 77. minuti. Domaći branič Javier Lopez nespretno je igrao rukom u kaznenom prostoru, a sudac Carlos Clos Gomez odmah je pokazao na bijelu točku, usprkos brojnim protestima igrača i navijača domaće momčadi. Siguran izvođač najstrože kazne bio je Lionel Messi i tako svojim 25. ligaškim pogotkom sezone donio nova tri boda Barceloni koja je ovom pobjedom izbila na vrh španjolskog prvenstva, barem dok svoje utakmice večeras ne odigraju momčadi iz Madrida.

Madridski Atletico naime, od 20 sati ide na teško gostovanje u Baskiju na noge Athletic Bilbau, dok će "kraljevski klub" u 22 sata na Santiago Bernabeuu dočekati Rayo Vallecano.

• orangecrush29.03.2014. u 20:21
    Messi danas nije bio na onoj svemirskoj razini, ali je svakako puno napravio, posebno u prvom poluvremenu gdje je namještao priliku za priliku Neymaru i svaka akcija je išla kroz njega. Realizacija ga nije išla, ali to je ono što ga odvaja od Neymara, Ronalda i Balea...on svejedno diktira utakmicu... [više na forumu]
    orangecrush
  • Obrisan korisnik29.03.2014. u 20:20
    Barceloni očito ne leže ove utakmice u 16:00. Penal za gol je čist. O njemu ne može biti nikakve diskusije.
  • Obrisan korisnik29.03.2014. u 19:26
    Madridani su ovih dana pricali kako su CR i Bale bili ispod razine zadnje dvije tekme,neznam kako bih onda opisao danasnju partiju Messija i Neymara,boze sacuvaj..Martino bi morao shvatiti da ranije nekad treba mijenjati igrace a ne zadnjih 20 min.jer Cesc je najgori igrac zadnje 3 tekme i morao je... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik29.03.2014. u 19:21
    Imam osjećaj da je svaka Barcina utakmica pod povećalo i da hrpa komentatora jedva čeka sumnjive situacije da bi lamentirali o tome danima... Naravno, kod takvih stvari izostaje objektivnosti, jer u duelu Neymara i onog obrambenog koji je igrao rukom zapravo nitko niti ne gleda obrambenog nego se... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik29.03.2014. u 19:14
    Nije bio penal Macherana jer je bilo izvan 16. A Neymar nije igrao rukom.Ako imaš oči koje dobro vide vidjet ćeš to.