Damir Žbulj • subota, 29.03.2014.

Subotnji raspored 28. kola njemačke nogometne Bundeslige donio je nekoliko zanimljivih rezultata, prije svega domaći remi slavljenika i prvaka Bayerna protiv Hoffenheima, dok je navijače hrvatske nogometne reprezentacije ponovno razveselio Ivica Olić, svojim novim, desetim prvenstvenim pogotkom u preokretu i pobjedi Wolfsburga protiv frankfurtskog Eintrachta...

Neumorni Ivica Olić nastavlja s odličnom formom u završnici sezone, a nakon što je zabio u prošlom kolu, ponovno je bio strijelac, ovog puta za pobjedu njegova Wolfsburga koji se tako 'opasno', na samo jedan bod zaostatka približio Bayeru na četvrtoj poziciji, koja iduće sezone vodi u kvalifikacije za Ligu prvaka.

Gosti iz Frankfurta poveli su preko Aignera već u 11. minuti, no, preokret Vukova pokrenuo je 20-ak minuta prije kraja Olić, koji se sjajno snašao u kaznenom prostoru i u mrežu proslijedio ubačaj de Bruynea s desne strane.

Izuzetno vrijednu pobjedu domaćinu je osigurao Naldo, minutu prije isteka regularnih 90 minuta, bombom s 30-ak metara u same rašlje! Ivan Perišić na terenu je bio do 78. minute.

Izgleda da su igrači Bayerna ipak malo previše slavili, nakon što su utorak u Berlinu potvrdili novi naslov prvaka pa je protiv Hoffenheima kod kuće izostala nova pobjeda. Iako je Guardiola malo ispremiješao ekipu, na klupi je ostavio Neuera, Robbena, Lahma, Müllera i Marija Mandžukića, na travnjaku su se našli i Ribery i Schweinsteiger, Götze, dok je u vrhu napada zaigrao Pizarro.

Hoffenheim je ove sezone ekipa koja puno zabija, ali i prima puno pogodaka pa ovaj dvoboj u Münchenu nije bio nikakva iznimka. Modeste je iznenadio obranu Bavaraca u 23. minuti, iz jedne nevjerojatne kontre, gdje je se od centra sjurio sam prema suparničkim vratima. Starke je zaustavio njegov prvi pokušaj, ali je odbijenu loptu pospremio u mrežu. Samo dvije minute kasnije Guardiola je morao s terena povući Alcantaru i staviti Lahma, no, uskoro je stiglo izjednačenje i preokret do poluvremena. Prvo je Pizarro zabio na dodavanje Shaqirija, a onda su zamijenili uloge, asistent je bio Peruanac, a švicarski reprezentativac bio je egzekutor. Pet minuta prije predaha novi gol postiže Pizarro, no, do predaha je Salihović uspio smanjiti na 3:2.

U nastavku je Bayern odigrao u nižoj brzini, a kaznio ih je Firmino, 15 minuta rije kraja. Mandžukić je ušao početkom drugog poluvremena, iznenađujuće umjesto Götzea, ali se ponovno nije upisao u listu strijelaca.

Bayernu je ovo prvi domaći bundesligaški remi ove sezone, a poraz još uvijek nemaju!

Dortmundska Borussia teškom mukom izborila je pobjedu kod Stuttgarta, koji je imao veliku priliku uzeti bod ili čak sva tri u za njih teškoj i neizvjesnoj borbi za opstanak.

Švabe su do 19. minuti imale 2:0, golovima Gentnera i Harnika, no, na isteku pola sata igre reus je krenuo u svoj pohod prema hat-tricku.

U 68. minuti realizirao je penal, nakon prekršaja i isključenja Niedermeiera, dok je osam minuta prije kraja poentirao za potpuni preokret i povratak na drugu poziciju ispred Schalkea.

Iako su pobjedom protiv Augsburga nagovijestili kako možda izlaze iz kriznog perioda, samo remi kod kuće protiv posljednjeg Braunschweiga ponovno je donio brige njihovom treneru. Sami Hyypiä u novim je brigama, Wolfsburg mu puše za vratom, a Uprava Bayera sigurno ima sve manje razumijevanja, jer je mjesto u kvalifikacijama za Ligu prvaka sve više upitno.

Eintracht iz Braunschweiga je u prošlom kolu svladao Mainz, a sada im se nakon novog osvojenog boda sigurno vraća nada u eventualni spas u završnici sezone. Čak su i vodili, preko Reichela od 47. minute, ali je penal Kiesslinga pet minuta kasnije donio konačan rezultat. Bayer u idućem kolu gostuje kod još jednog 'davljenika, u Hamburgu, dok kod Braunschweiga dolazi Hannover.

U sjajnoj utakmici u Freiburgu domaćin je stigao do pobjede preokretom u nastavku utakmice. Nürnberg je do početne prednosti stigao već u šestoj minuti preko Pogatetza, dok je na 1:! poravnao Krmas u 23. minuti. Švicarski reprezentativac Josip Drmić iz penala je u posljednjoj minuti prvog dijela gostima donio radost prije predaha, koja nije dugo trajala. Mehmedi je iz kaznenog udarca u 53. minuti izjednačio, da bi Klaus u 65. postavio na konačnih 3:2. Nervozni Pogatetz u samoj završnici zaradio je crveni pa ga neće biti u idućoj utakmici u Mönchengladbachu.

Freiburg je ovom pobjedom malo odmaknuo od opasne zone, dok HSV u nedjelju ima priliku pobjedom Nürnberg preskočiti na ljestvici i smjestiti ga u opasnu zonu ispadanja.

• cameosis30.03.2014. u 16:17
    glavno da se u izvjestaju ne spominje da je eintrachtu ponisten regularan drugi gol. pola sezone smo pokradeni.