Bundesliga, 28. kolo, 28.03.2014, 20:30 h
Schalke 04
Schalke 04 2:0(1:0) Hertha Berlin
Hertha Berlin

Josip Piršljin • petak, 28.03.2014.

Hertha je u Gelsenkirchen došla prekinuti niz od tri poraza u Bundesligi, no nije u tome uspjela. Schalke je slavio 2:0 i time barem privremeno preskočio Borussiju (D) na drugom mjestu.

Utakmicom Schalkea i Herthe otvoreno je 28. kolo Bundeslige. Pred više od 60.000 navijača na Veltins Areni pobjedu je upisala domaća ekipa koja se s ta tri boda popela na drugu poziciju prvenstvene tablice, odmah iza Bayerna. Hertha je došla po prekid crnog niza, ali morat će na to još pričekati.

Sastav iz glavnog grada je izgubio po četvrti put zaredom, a nije pobijedio u zadnjih šest utakmica. Kroz veći dio sezone plavo-bijeli (u današnjem slučaju crno-crveni) su izgledali kao momčad koja će se boriti za europske pozicije, ali izgleda da od toga neće biti ništa.

Schalke je očekivano bolje otvorio susret i uspio je u namjeri da si relativno ranim pogotkom olakša nastavak susreta. U 16. je minuti mrežu Jarsteina pogodio nigerijski napadač Obasi, a pridonio je i drugom golu momčadi Jensa Kellera.

Tek što je počelo drugo poluvrijeme, Schalke je udvostručio svoju prednost. Obasi je asistirao za Huntelaara koji postiže lijep pogodak. Do kraja dvoboja bilo je još prilika da domaći povećaju prednost, ali strijelci nisu bili precizni. Hoće li Schalke ostati na drugom mjestu, ovisi o ishodu utakmice Stuttgarta i Borussije Dortmund.

• Obrisan korisnik29.03.2014. u 00:42
    I treba im dobra obrana,jer obrana im je rupa,to se pokazalo protiv jačih ekipa,kakav smiješni kolašinac
  • Obrisan korisnik28.03.2014. u 23:43
    Schalke ima fakat jebenica ekipu. Dobar spoj starijih / iskusnijih igrača (Boateng, Huntelaar, Farfan, Santana) i mladih talenata (Draxler, Meyer, Max, Ayhan, Goretzka, Kolasinac). I samo ona najvažnija karika fali - dobar trener. Siguran sam da bi se generalno bolje pokazali protiv Reala da su... [više na forumu]