Josip Piršljin • nedjelja, 30.03.2014.

Kompletirano je 28. kolo Bundeslige. HSV je i dalje u zoni ispadanja nakon novog poraza, ovog puta od Borussije Mönchengladbach. Werder je bio uspješan kao gost u Hannoveru.

Borussia iz Mönchengladbacha se još uvijek nada Ligi prvaka. Pobijedila je HSV na svom stadionu i trenutno se nalazi tri boda udaljena od Bayer Leverkusena koji drži četvrto mjesto. HSV je, pak, i dalje u krizi i pao je na pretposljednje mjesto na tablici.

HSV je dobro krenuo, Zoua je donio vodstvo Hamburžanima, no ubrzo je izjednačio Daems. U završnici susreta, u posljednjih 15 minuta Borussia je zabila još dva pogotka i odnijela sva tri boda. Strijelci su bili Raffael i Dominguez. Hrvatski igrači Milan Badelj i Ivo Iličević nisu nastupili ovog puta.

Derbi sjevera između Hannovera i Werdera pripao je gostima iz Bremena. Time su se igrači Robina Dutta izjednačili sa svojim današnjim protivnicima, a 29 bodova ima još i Freiburg. No, Hannover i Werder će se morati još dobro namučiti kako bi očuvali prvoligaški status.

Domaći nogometaši su do početnog vodstva došli pred kraj prvog poluvremena, u 43. minuti kada je precizan bio Huszti. Ipak, sredinom nastavka zeleni izjednačuju preko Di Santa, a potom u posljednjoj minuti Prödl zabija za konačnih 1:2 i pobjedu Werdera.