Real Madrid lakoćom preko Lokomotiva, Olympiakos slavio u Istanbulu

Branimir Korać • petak, 04.04.2014.

S tri večernja susreta zaključeno je 13. kolo Eurolige. Gostujuću pobjedu upisao je Olympiakos u Istanbulu kod Anadolu Efesa dok su očekivana domaća slavlja upisali madridski Real i Partizan...

Skupina E

Olympiakos nastavlja borbu s Panathinaikosom za treće mjesto u skupini E.Nakon što je gradski rival dan ranije nadigrao Unicaju, Olympiakos je odnio pobjedu s gostovanja kod Anadolu Efesa 83:78.

Efes ima lošu sezonu, oprostio se od nadanja u prolazak u četvrtfinale prije nekog vremena i tek odrađuje posao u završnici grupne faze natjecanja. Međutim protiv Olympiakosa je odradio solidnu utakmicu, držao je Grke u neizvjesnosti dugo, ali nije uspio doći do iznenađenja.

Imao je Olympiakos u posljednjoj četvrtini prednost od 12 poena, pokušavao se domaćin vratiti u utakmicu, ali ispod konačnih minus pet nije uspio doći. I tih 83:78 postavio je u samoj završnici susreta polaganjem Jamona Gordona.

Goste su predvodili Vasilis Spanoulis sa 17 poena (6/15) te s po 13 poena Bryant Dunston (5/10, sedam skokova) i Matthew Lojeski (4/9). U domaćem sastavu po 16 poena ubacili su Kostas Vasileiadis (6/11) i Jamon Gordon (8/15, devet asistencija, pet skokova). Zoran Planinić je za 12 minuta ubacio osam poena (1/3 za dva, 2/2 za tri) uz dva skoka, no igrao je samo u prvom dijelu te je zbog ozljede drugo poluvrijeme ostao bez minutaže.

Skupina F

Madridski Real lakoćom je svladao Lokomotiv Kuban s visokih 81:55. Ovako visoka pobjeda znači kako je Real nadomak osvajanja prvog mjesta u skupini zbog sada puno bolje ukupne koš razlike, a Lokomotiv će za prolazak u četvrtfinale trebati iznimno visoku pobjedu protiv Bayerna te se nadati da će Partizan što više namučiti ili ček svladati Galatasaray u Istanbulu.

Dvoboj između Reala i Lokomotiva bio je od samog početka posve izvjestan i bilo je jasno da će Rusi napustiti Madrid s visokim porazom. Već do poluvremena Real je bio na 46:24 i nije imao nikakvih problema u nastavku susreta.

Felipe Reyes ga je predvodio s 15 poena (5/11) i šest skokova, a po 13 poena su dodali Sergio Rodriguez (5/7, sedam asistencija) i Sergio Llull (6/11, šest asistencija. Dontaye Draper je dodao dva skoka uz šut za dva 0/2 za 13 minuta.

Kod Lokomotiva Richard Hendrix je ubacio 17 poena (8/14) uz devet skokova, a Aleks Marić 12 poena (5/7) uz sedam skokova. Kruno Simon je za 18 minuta ostao bez poena (0/1 za dva, 0/2 za tri).

U dvoboju momčadi s dna ljestvice Partizan je u Beogradu ugostio momčad Žalgirisa i lakoćom je slavio. Beograđani su tijekom cijelog susreta bili bolji protivnik i zasluženo su slavili unatoč skromnom nastupu mlade zvijezde Bogdana Bogdanovića.

Davis Bertans bio je najistaknutiji pojedinac kod domaćina sa 17 poena (7/18) i deset skokova, a Milenko Tepić je dodao 14 poena (6/9). Kod Žalgirisa Gudaitis je ubacio 13 poena (5/8) uz sedam skokova.

3. Maccabi Electra Tel Aviv 8-5 (+30)
4. Galatasaray Liv Hospital Istanbul 6-7 (-2)

• Obrisan korisnik05.04.2014. u 13:45
    Je IADERA... da mi je neko prije rekao da ću se divit Realu, a pogotovo navijati za Talijane (Milano) dobro bi se nasmijao. Jesu mršavi ali su turbo brzi i u nogama i u glavi. A Taliban mi je omiljen igrač. Španjolci su davno u selekciji predpostavili brzinu centimetrima. Mi još dosta patimo na te... [više na forumu]
  • iadera05.04.2014. u 12:55
    Real mi je brate gadljiv sa onin bljedolikin mršavkon Rudyen i talibanon Rodriguezon. Još kad dodaš Mirotića, stvarno ne znan... Cila ekipa ima 120 kila s kreveton.