Paris Saint-Germain
Paris Saint-Germain 3:0 Reims
Reims

Josip Piršljin • subota, 05.04.2014.

Iako su na mjesec dana ostali bez najboljeg strijelca Zlatana Ibrahimovića, nogometaši PSG-a nastavljaju s pobjedama u Ligue 1. Na Parku prinčeva gostovao je Reims koji je ubilježio poraz 3:0.

PSG je u četvrtfinalu Lige prvaka svladao Chelsea 3:1, ali ta je pobjeda došla s cijenom. Najbolji pariški napadač i strijelac Zlatan Ibrahimović se ozlijedio i neće ga biti na terenima barem četiri tjedna, ali i bez njega Blancova je ekipa upisala tri boda u prvenstvu.

Na Parku prinčeva je gostovao Reims koji se držao do 43. minute, ali je potom primio gol i utakmica je bila usmjerena prema slavlju domaćih. Izostankom Šveđanina, Cavani je morao preuzeti brigu o postizanju pogodaka što je dobro odradio.

Upravo je urugvajski reprezentativac donio vodstvo PSG-u. Pred kraj prvog poluvremena, u 43. minuti, Van der Wiel je probio desnu stranu i uputio precizan ubačaj na peterac gostiju gdje se našao Cavani i bez puno muke poslao loptu u mrežu Agasse.

Odmah početkom nastavka Parižani su postigli novi gol, odnosno momčad iz Reimsa si je sama zabila. Mandi je skrenuo loptu u vlastitu mrežu za 2:0 PSG-a, a nesretni Alžirac je ponovio autogol i u 89. minuti. Blancov sastav se tako odvojio na 16 bodova od Monaca koji igra u nedjelju i "na milimetar" je udaljena od obrane naslova prvaka.