Ligue 1: Subašić čuvao vrata u slavlju Monaca

Ivan Blažević • nedjelja, 06.04.2014.

Klub iz Kneževine rutinski je odradio svoj posao s Kanarincima koji će po svemu sudeći i iduće sezone ostati u eliti francuskog nogometa. Subašićev klub slavio je s 3:1, a naš je vratar cijeli susret čuvao mrežu domaćina.

Monaco se u odsustvu najboljeg strijelca Falcaa mučio u proteklih nekoliko utakmica; u zadnjih pet susreta upisali su tek sedam bodova, no večeras su nakon dva kola bez pobjede ponovno ugrabili puni plijen.

Ostale utakmice

U ranijim susretima dana igrali su St. Etienne-Nice i Valenciennes-Lyon. St. Etienne je na domaćem terenu remizirao s Nicom 1:1, goste je u vodstvo doveo Bodmer u 57. minuti, no domaćin se spasio poraza u 91. pogotkom Gradela iz kaznenog udarca. Lyon je u gostima porazio Valenciennes 2:1.

Prvi gol djelo je dvojice Monacovih napadača; u 18. minuti Berbatov je asistirao, a James Rodriguez pogodio za 1:0. Taj rezultat mirovao je do 72. minute, kada je strijelac prvog pogotka Rodriguez asistirao Raggiju, a ovaj povisio vodstvo svoje momčadi na 2:0.

Samo četiri minute kasnije Rodriguez je s bijele točke postigao svoj drugi zgoditak i riješio utakmicu, a u 78. Bedoya je postigao utješni pogodak za Nantes i postavio konačnih 3:1.