Cibona neokrznuta prošla gostovanje u Šibeniku, domaćin pružio solidan otpor

Branimir Korać • subota, 05.04.2014.

Cibona je uspješno odradila prvo gostovanje u Ligi za prvaka u ovoj sezoni i iz Šibenika se vraća s pobjedom 81:67. Domaćin se sasvim solidno držao i nije dopustio Cibosima takav bijeg koji bi ih odveo do vrlo uvjerljive pobjede.

Želja Slavena Rimca se ispunila i Cibona se nije opustila na Baldekinu i tako dozvolila Šibenčanima da u velikoj mjeri zakompliciraju susret.

Trener Cibosa uoči ovog gostovanja uporno je naglašavao kako je Šibenik vrlo dobra domaćinska ekipa i kako se njegovi igrači ne smiju opustiti. U nekoliko navrata koncentracija je malo pala i Šibenčani su to iskoristili za približavanje, ali gosti su znali reagirati.

Kombinacija ozbiljne igre gostiju i nervoze domaćina u početnoj fazi donijeli su Ciboni vrlo brzo visoku prednost. U tom razdoblju šuterski raspoloženi Cibosi odvojili su se na 34:18, a nakon trice Dominika Mavre u 15. minuti Cibona je došla do najviših 40:23.

Umjesto da u tom ritmu nastave do kraja prvog dijela, gosti su ušli u napadačku krizu, domaćin predvođen Domagojem Bašićem napravio je seriju čak 14:3 i do kraja prvog poluvremena vratio se u utakmicu.

Šibenčani su shvatili da Cibona nije nedodirljiva i zaigrali su puno angažiranije i Zagrepčani više nisu imali tako lagan posao kao u prvih 15 minuta. Borbeni domaćin držao se na pristojnom zaostatku, a u posljednjoj minuti treće dionice smanjio je i na minus pet, najmanji zaostatak još od rane faze susreta.

Ipak, u posljednjoj četvrtini stvari u svoje ruke uzimaju Dario Šarić i Ivan Siriščević koji vraćaju Cibonu na dvoznamenkastu prednost i više nije bilo problema za goste koji su ponovno dosegnuli najviših plus 17.

Završilo je nešto blažim porazom 81:67 uz 11 ubačenih trica Cibone i preveliki broj izgubljenih lopti na obje strane. Šibenčani su ih "prodali" čak 23, a Cibona pet manje.

Ivan Siriščević je bio najefikasniji s 19 poena (8/12), a Dario Šarić dodao je 18 poena (5/13), deset skokova i šest asistencija. Kod Šibenika Domagoj Bašić je ubacio 16 poena (6/11), a Teo Petani 12 poena (2/7) i osam skokova.