Dunkerque čuva vrh, Bičanić briljirao u porazu Chamberyja

Mihaela Bradovski • četvrtak, 10.04.2014.

Najveći dio 21. kola francuskog rukometnog prvenstva odrađen je u srijedu kada je na rasporedu bilo čak šest utakmica. Dunkerque i Montpellier ubilježili su pobjede protiv neugodnih protivnika, a Chambery je nastavio nizati poraze unatoč odličnom nastupu Damira Bičanića...

Dunkerque Grand Littoral - Cesson Rennes 26:23 (14:11)

Dunkerque je preskočio još jednu neugodnu prepreku u borbi za naslov prvaka. Cesson se tijekom sezone mnogima pokazao kao neugodan protivnik, međutim vodeća momčad prvenstva uspješno je odradila i ovaj posao te je zadržala prednost na vrhu ljestvice.

Domaćin je odigrao standardno čvrstu obranu i spriječio je dotok lopte prema Igor Aniću na pivotu čime je obavljen dobar dio posla. Osim toga dobar dan imao je Vincent Gerard, a kada je tako, onda Dunkerque ima velike šanse za pobjedu.

Prvih deset minuta donijelo je rezultatsku ravnotežu nakon čega je domaćin uspio postići tri brza gola, odvojiti se na 7:4 i do kraja susreta Cesson nije nijednom uspio doći do poravnanja.

U nekoliko navrata gosti su se uspjeli približiti na pogodak zaostatka, međutim na svaki primljeni pogodak već u sljedećem napadu Dunkerque je imao odgovor i sastav iz Rennesa nije imao napad za poravnanje.

Utakmica je potpuno prelomljena u završnici kada je Dunkerque golovima Baptistea Butta i Pierrea Soudryja pobjegao na 24:20 i mirno završio susret.

Najefikasniji u domaćim redovima bili su Soudry sa osam i Kornel Nagy sa sedam golova dok je Vincent Gerard skupio 15 obrana. Kod gostiju pet pogodaka postigao je Duško Čelica, a Yann Genty upisao je deset obrana.

Fenix Toulouse Handball - Montpellier 23:28 (7:13)

Iako je Fenix jedno od ugodnijih iznenađenja ove sezone, nije imao šanse protiv Montpelliera. Gosti su se pokazali kao prejak protivnik, dominirali su tijekom čitavog susreta i zasluženo su slavili.

Dok još uvijek čekaju potvrdu oduzimanja dva boda, igrači Montpelliera nižu pobjede u borbi za Europu unatoč činjenici da će ih dio sigurno napustiti klub zbog loše financijske situacije.

U Toulouseu su se vrlo brzo odvojili i domaćin više nije imao šanse. Fenix je u prvom poluvremenu postigao svega sedam golova od čega pet kapetan Jerome Fernandez koji je bio jedina prava opasnost po vrata Thieryja Omeyera.

Već tada bilo je visokih 13:7 i najbliže što su domaćini došli bilo je na 24:22 i 25:23 u posljednje četiri minute, no tada se Montpellier ponovno odvaja i slavi s 28:23.

Prvi strijelac prvenstva Dragan Gajić utakmicu je završio sa osam golova dok je dva gola manje postigao William Accambray, a Omeyer je upisao 13 obrana. U domaćem sastavu Fernandez je stao na devet golova, a Pierrick Chelle na šest. Gonzalo Perez de Vargas je upisao obranu više od Omeyera.

Saint-Raphael - Chambery Savoie 28:27 (12:13)

Nakon što je iznenadio Paris Saint-Germain, Chambery je ponovno zaredao s porazima. Četvrti uzastopni došao je na gostovanju kod Saint-Raphaela koji je bio bolji s 28:27 i tako pobjegao na tri boda u izravnoj borbi za sedmu poziciju. Istovremeno, domaćin je potvrdio dizanje forme nakon što je odigrao pet utakmica s četiri poraza.

Malo je gostima značio odličan dan Damira Bičanića koji je s devet golova iz 12 pokušaja bio jedini raspoloženi pojedinac u redovima Chamberyja. Vratari su podbacili, posebno Cyril Dumoulin, i osim Bičanića nije bilo igrača koji bi povukao te je domaćin to i kaznio.

Susret je protekao u potpuno izjednačenoj igri do samog kraja. Samo u jednom trenutku Chambery se uspio odvojiti na tri gola prednosti, no to je vrlo brzo dostignuto i do kraja se igralo gotovo gol za gol.

Pobjedu domaćinu u posljednjim trenucima susreta donio je svojim šestim pogotkom Alexander Lynggaard, jedan od najistaknutijih pojedinaca u redovima Saint-Raphaela. Osim Lynggaarda šest pogodaka postigao je i Morten Olsen dok je Slaviša Đukanović skupio 13 obrana.

Nimes - Selestat Alsace HB 31:30 (14:13)

Nimes se dodatno odmaknuo od zone ispadanja domaćom pobjedom protiv Selestata 31:30. Gostima su u ovom trenutku bodovi potrebniji, međutim nisu uspjeli zaprijetiti domaćinu u završnici.

Selestat je bolje krenuo u utakmicu i poveo s 10:6 sredinom prvog poluvremena, ali već do odlaska na odmor domaćin je preokrenuo rezultat. U drugom dijelu uspio se Nimes odvojiti na 26:22, no nije zadržao tu komotnu prednost, Selestat se uspio privući na samo gol zaostatka i susret je otišao u neizvjesnu završnicu. 13 sekundi prije kraja Michal Salami je smanjio na 31:30, ali vremena za napad za poravnanje nije bilo i Nimes je sačuvao loptu i dva boda.

U pobjedničkom sastavu Guillaume Saurina je zabio sedam pogodaka, a Irfan Kovač šest dok je na drugoj strani sedam golova zabio Salami sa stopostotnom realizacijom dok su po gol manje zabili Olivier Jung i Frederic Beauregard. Obrad Ivezić je skupio 15 obrana.

Aix en Provence - Dijon Bourgogne Handball 33:33 (16:19)

Utakmicu karijere odigrao je Pierrick Naudin koji je zabio čak 15 pogodaka u 33:33 remiju Dijona kod Aixa. Naudin je odradio fantastično prvo poluvrijeme u kojem je imao šut čak 9/9 i pomogao je svojoj momčadi da ima +3 vodstvo na odmoru.

Međutim u drugom dijelu probudio se domaćin, posebno Dean Bombač koji je poput Naudina eksplodirao u 30 minuta. Bombač je ponovio učinak Naudina iz prvog poluvremena postigavši devet pogodaka, ali uz dva promašaja, te je umalo odveo domaćina do pobjede.

Remi gostima donio je golom u posljednjim trenucima susreta Simon Parent. Jakov Vranković u gostujućem sastavu uputio je jedan netočan udarac prema vratima Robina Capellea.

US Ivry handball - Tremblay en France 25:26 (14:13)

Dvoboj velikih uloga u borbi za opstanak odigran je u Ivryju gdje je istoimeni domaćin ugostio momčad Tremblaya. Tremblay je kolo dočekao kao prvi van zone ispadanja s dva boda više od Ivryja koji je imao priliku povećati šanse za ostanak u francuskoj eliti. Međutim, nakon ovog kola zaostaje četiri boda.

Žalit će domaćin za dobrim razdobljem igre u prvom dijelu drugog poluvremena kada je stekao tri gola prednosti, no u drugoj polovici Tremblay je zaigrao bolje i napravio preokret. U samoj završnici susreta gosti su uspjeli izvući vrlo vrijednu pobjedu.

Sa sedam golova predvodio ih je Mathieu Drouhin dok je na drugoj strani pet pogodaka postigao Sebastian Simonet.