Minden 28:34 HSV Hamburg
HSV Hamburg

HSV Hamburg u gostima bez većih problema svladao Minden

Danijela Lemaić • srijeda, 09.04.2014.

Ove srijede odigrana je zaostala utakmica 27. kola rukometne Bundeslige u kojoj su se susreli Minden i Hamburg. Nova dva boda, bez ikakva iznenađenja, pripala su aktualnom europskom klupskom prvaku koji je bez prevelikih problema svladao momčad Gorana Perkovca.

Aktualni europski klupski prvak, nakon što je izbačen iz Lige prvaka od makedonskog Vardara, okrenuo se domaćem prvenstvu u kojem je gostovao kod Mindena u sklopu 27. kola, nakon što je susret bio odgođen zbog uzvratne utakmice s makedonskim prvakom. Hamburg je tako nastavio niz pobjeda u Bundesligi te ponovio rezultat iz desetog kola kada je nad Mindenom slavio rezultatom 35:30.

Susret pogotkom otvara Dalibor Doder za prvo i posljednje vodstvo domaćina, da bi odmah na 1:1 vratio Domagoj Duvnjak. Petar Đorđić i Hans Lindberg povećavaju to na +2 (3:1), a uskoro Hamburg odlazi i na +4 (8:4). U 13. minuti pojačava malo tempo Minden te s tri uzastopna pogotka dolazi na samo dva pogotka zaostatka (8:10) što tjera Martina Schwalba na minutu odmora.

Nakon time-outa ponovno se na +3 odvojio Hamburg (11:8) te je svoju prednost od tri zgoditka držao sve do posljednjem minute prvog dijela susreta kada je za zaostatak domaćina od četiri gola zabio Lindberg koji biva siguran s linije sedam metara stoga se u svlačionice otišlo pri rezultatu 19:15.

Nastavak dvoboja donio je još jaču igru Hamburga koji već u 36. minuti ima +7 (24:17). Nakon stvorenog vodstva Minden se nije uspio vratiti u igru te je Schwalbova ekipa pobjedu imala sigurnu u rukama već u 45. minuti susreta kada je bilo 28:22.

Posljednjih deset minuta sraza domaćini su uspjeli smanjiti svoj zaostatak, tako su preko Nenada Bilbije i Dodera stigli na minus četiri (28:32), ali zadnja dva gola na utakmici daje Hamburg koji tako po isteku 60. minute postavlja rezultat 34:28.

Christoffer Rambo i Nenad Bilbija bili su najbolji strijelci kod Mindena, naime, svaki je zabio po šest golova. Kod Hamburga najbolji je bio Hans Lindberg koji je upisao deset zgoditaka, dok je Domagoj Duvnjak imao njih četiri. Blaženko Lacković dodao je jedan, a Davor Dominiković se nije upisao u strijelce.

13Gummersbach 34902:969-6726
14Minden 34905:976-7124
15Bergischer 34934:1010-7622
16HBW Balingen-Weilstetten 34905:980-7519
17ThSV Eisenach 34841:1028-18713
18TV Emsdetten 34869:1072-20310