ThSV Eisenach 27:28 Wetzlar
Wetzlar

Balićev Wetzlar u posljednjoj minuti slavio nad Eisenachom

Danijela Lemaić • utorak, 25.03.2014.

Ovog se utorka odigrala nova utakmica 27. kola rukometne Bundeslige u kojoj su snage odmjerili Balićev Wetzlar i Eisenach koji se nalazi na donjem dijelu tablice. U infarktnoj završnici momci Kaia Wandschneidera bili su bolji od svog domaćina te su tako došli do svoje devete prvenstvene pobjede.

U večernjem terminu ovog utorka na terenu Werner Aßmann dvorane rukometašima ThSV Eisenacha na suprotnoj strani našla se momčad HSG Wetzlara. U vrlo zanimljivom dvoboju u kojem je domaćin većinu vremena vodio, o pobjedniku se na kraju odlučivalo u posljednjoj minuti susreta te je nova dva boda upisala ekipa Ivana Balića.

Nakon dvije minute igre prvi pogodak daje Dener Jaanimaa za početno vodstvo Eisenacha, dok mu s druge strane odmah odgovara Evars Klesniks. Sljedeće tri minute susreta su označile dobre reakcije vratara, a prolaz do mreže prvi pronalazi Florian Laudt za prvo vodstvo gostiju (2:1). Izjednačava potom Jaanimaa na 2:2 nakon čega je počela igra pogodak za pogodak sve do trenutka kada ekipa Adalsteinna Eyjolfssona pogodcima Aivisa Jurdzsa, Adriana Wöhlera i Jaanimaaea prelazi u prvo veće vodstvo od +3 (7:4).

U posljednjih 15 minuta prvog dijela susreta Wetzlar kreće u lov na svog protivnika pokušavajući izjednačiti rezultat, ali obrana Eisenacha to ne dopušta te gosti ne mogu nikako sustići ekipu s dna tablice stoga se na odmor odlazi s rezultatom 14:11 za Eisenach.

U nastavak susreta bolje ulazi Eyjolfssonova ekipa te zadržava stečenu prednost sve do 48. minute dvoboja kada zgodicima Kristiana Bliznaca, Adnana Harmandića i Kenta Robina Tönnesena Wetzlar stiže na samo pogodak zaostatka (17:18) da bi Steffen Fäth izjednačio na 18:18. Potom siguran biva Balić te odvodi svoju momčad u vodstvo (19:18). Krenuli su se tada nizati golovi i izjednačenost prekida Jaanimaa koji ponovno vodi svoju ekipu na +2 (22:20) što tjera Kaia Wandschneider da pozove minutu odmora.

Nakon time-outa igrači Wetzlara pojačali su tempo te sustigli svog protivnika i ponovno započeli igru gol za gol koja je dala nagovijestiti kako će susret biti odlučen u posljednjoj minuti. U 57. minuti pri rezultatu 26:26 svoju priliku za odmor koristi trener Eisenacha nakon koje momčad ne uspijeva složiti napad što dobro kažnjava Wetzlar, naime, preko asistencije Balića Tönnesen pogađa za 27:26. Nikolai Hansen ponovno poravnava rezultat, potom Tobias Hahn, nakon još jedne asistencije Balića, pogađa za 28:27, da bi za kraj čuvar mreže Wetzlara Magnus Dahl zaustavio napad Jaanimaaea te osigurao svojoj momčadi novo slavlje.

U redovima Eisenacha najbolji je bio Jaanimaa s deset pogodaka, dok je njih pet imao Aivis Jurdzs. Kod Wetzlara najefikasniji igrač je bio Kent Robin Tönnesena sa šest zgoditaka, dok je jedan manje imao Adnan Harmandić. Ivano Balić u pobjedu svoje ekipe ugradio je dva pogotka.

13Gummersbach 34902:969-6726
14Minden 34905:976-7124
15Bergischer 34934:1010-7622
16HBW Balingen-Weilstetten 34905:980-7519
17ThSV Eisenach 34841:1028-18713
18TV Emsdetten 34869:1072-20310