Kiel teže od očekivanog svladao Balingen, Göppingen iznenadio Melsungen

Danijela Lemaić • nedjelja, 23.03.2014.

Ovog su vikenda održane nove dvije utakmice 27. kola rukometne Bundeslige u sklopu kojeg je Kiel teže od očekivanog svladao Balingen, ali ipak uzeo dva nova boda, dok je Göppingen bio bolji od šestoplasiranog Melsungena te se tako osvetio za poraz iz desetog kola.

HBW Balingen-Weilstetten - THW Kiel 25:28 (14:14)

Samo tri dana nakon što je u osmini finala Lige prvaka svladala ukrajinski Motor Zaporožje u mađarskom Györu, ekipa njemačkog prvaka gostovala je kod Balingena, momčadi koja se nalazi na dnu tablice i vrlo je blizu ispadanja iz Prve lige. U vrlo izjednačenom dvoboju po isteku 60. minute Kiel je uspio upisati pobjedu nad svojim domaćinom.

Susret dobro otvara Kiel koji s dva uzastopna pogotka postavlja rezultat 2:0. Ubrzo se u igru vraća Balingen koji preko Christopha Theuerkaufa izjednačava rezultat, ali tada preko Gudjona Valura Sigurdssona i Marka Vujina gostujuća ekipa odlazi na novih +2 (5:3). U 19. minuti ekipa Alfreda Gislasona ostavlja svog domaćina na minus četiri (6:10) što tjera trenera Balingena Markusa Gaugischa da traži minutu odmora.

Nakon time-outa pojačavaju tempo momci Balingena i predvođeni sjajnim obranama Nikolasa Katsigiannisa u posljednjih deset minuta prvog dijela utakmice preko Sasche Illitscha i Theuerkaufa sustižu Kiel stoga se na odmor odlazi s 14:14.

U drugo poluvrijeme bolje ulazi domaća ekipa te nakon četiri minute igre u nastavku odlazi na +2 (18:16), što je bilo njeno prvo vodstvo. Krenuo je u lov tada Kiel koji pogotkom Arona Palmarssona poravnava rezultat u 41. minuti (20:20). Igralo se potom pogodak za pogodak sve dok s tri uzastopna gola Kiel ne prelazi u veće vodstvo (26:23).

Balingen se nije predavao te je ubrzo preko Floriana Billeka stigao na samo pogodak zaostatka (25:26). Shvatila je tada gostujuća ekipa da je vrijeme da prebaci u višu brzinu stoga su sigurni bili Palmarsson i Vujin, dok je napad Balingena zaustavio Andreas Palicka te je po isteku 60. minute semafor pokazao rezultat 28:25 za Kiel.

Kod Balingena najbolji igrači bili su Christoph Theuerkauf i Florian Billek svaki s po šest pogodaka, dok je vratar Nikolas Katsigiannis sakupio osam obrana. U redovima njemačkog prvaka s devet zgoditaka Marko Vujin bio je najefikasniji igrač, dok je njih šest ubacio Aron Palmarsson. Čuvar mreže Andreas Palicka obranio je 11 lopti.

Frisch auf Göppingen - MT Melsungen 29:26 (13:14)

Ekipa Aleksandra Kneževića u sklopu 27. kola Bundeslige uspjela je iznenaditi Melsungen, momčad koja se trenutno nalazi na šestom mjestu tablice te tako upisati svoju osmu prvenstvenu pobjedu.

S prvim sučevim zviždukom dobro su krenuli vratari obje momčadi stoga prvi gol dolazi tek u trećoj minuti kada za 1:0 zabija Momir Rnić te preko Christiana Schönea Göppingen odlazi na +3 (3:0). Post kod Melsungena prekida Michael Allendorf za 3:1. Ubrzavaju tempo tada momci Michaela Rotha koji u 14. minuti poravnavaju rezultat (7:7) te ubrzo preko Johannesa Sellina dolaze u svoje prvo vodstvo od +2 (9:7).

Potom u borbu za smanjenje zaostatka i ponovno preuzimanje vodstva kreću igrači Kneževića te u posljednjih pet minuta prvog poluvremena rade seriju 3-0 te dolaze na minimalan zaostatak (13:14) s kojim se i odlazi u svlačionice.

Prvi dio drugog poluvremena označila je bolja igra domaće ekipe koja preko Rnića izjednačava rezultat (14:14) nakon čega započinje igra gol za gol sve do 43. minute kada Göppingen ostavlja svog protivnika na minus tri (18:21). Uspio se Melsungen vratiti u igru te izjednačiti preko Philippa Müllera za 23:23, ali tada ponovno prebacuju u višu brzinu domaći momci te se nanovo odvajaju na +3 (27:24), samo pet minuta prije kraja dvoboja. Do kraja utakmice svaka je momčad zabila po dva pogotka stoga je rezultat po isteku 60. minute bio 29:26.

Marcel Schiller, Michael Kraus i Momir Rnić sa šest zgoditaka bili su najbolji strijelci pobjedničke momčadi, dok je vratarski tandem Nikola Marinović-Primož Prošt upisao 15 obrana. Kod Melsungena Michael Allendorf se na listu strijelaca upisao sedam puta, dok je čuvar mreže Mikael Alf Appelgren obranio 14 lopti.

13Gummersbach 34902:969-6726
14Minden 34905:976-7124
15Bergischer 34934:1010-7622
16HBW Balingen-Weilstetten 34905:980-7519
17ThSV Eisenach 34841:1028-18713
18TV Emsdetten 34869:1072-20310