RN Löwen, Füchse Berlin i Flensburg stigli do nova dva boda

Danijela Lemaić • četvrtak, 20.03.2014.

Samo dva dana nakon održanog prethodnog kola u rukometnoj Bundesligi odigrane su prve utakmice 27. kola, točnije njih pet. Do uvjerljivih pobjeda stigli su Rhein-Neckar Löwen, Flensburg i Magdeburg, dok je Hannover s minimalnom razlikom svladao Emsdetten. Špoljarićev Füchse Berlin nakon pobjede nad HCM Constantom u EHF Kupu upisao je novu pobjedu u prvenstvu nad Lemgom.

Rhein-Neckar Löwen - TuS N-Lübbecke 37:24 (21:9)

Njemački Lavovi uoči europskog dvoboja s poljskim Kielceom upisali su svoju 21. prvenstvenu pobjedu svladavši Lübbecke Drage Vukovića i Nikole Blažička te su u laganom susretu mogli dobro uigrati momčad za veliki okršaj koji im slijedi u Ligi prvaka.

Susret pogotkom s linije sedam metara otvara Uwe Gensheimer za 1:0, dok mu s druge strane odmah vraća Jens Schöngarth za izjednačenje. Pri rezultatu 3:3 kreće prava rukometna lekcija RN Löwena, naime, vratar Niklas Landin ne dopušta gostima da pronađu put do njegove mreže, a napad domaćina pronalazi sve rupe u obrani Lübbeckea stoga ekipa Gudmundura Gudmundssona odlazi na velikih +13 (17:4). Post nakon 16 minuta igre kod gostujuće ekipe prekida Maximilian Schubert za 5:17. U svlačionice se odlazi nakon pogotka Pawela Niewrzawa s rezultatom 21:9.

U nastavku dvoboja nastavila se igra gol za gol u kojoj je RN Löwen bez problema čuvao svoju veliku stečenu prednost koja niti u jednom trenutku nije bila manja od 12 golova. Posljednji zgoditak na susretu zabija Bjarte Myrhol za konačnih 37:24.

Kod RN Löwena najbolji je bio Uwe Gensheimer s osam pogodaka, dok je dva manje upisao Patrick Groetzki. Vratar Niklas Landin sakupio je 12 obrana. Jens Schöngarth se na listu strijelaca upisao šest puta, dva puta Drago Vuković, dok je čuvar mreže Nikola Blažičko obranio tri lopte.

Füchse Berlin - TBV Lemgo 26:22 (13:12)

Uoči novog susreta u EHF Kupu, kada u sklopu skupine D gostuju kod Chambéryja, momčad Füchse Berlina ugostila je ekipu Lemga, trenutno desetu na tablici koju je u prvom susretu uvjerljivo svladala rezultatom 33:26 stoga se jednak rezultat očekivao i u ovom dvoboju.

U utakmicu dobro ulaze obje strane te se igralo pogodak za pogodak sve do desete minute kada se po prvi put na dva pogotka prednosti odvajaju berlinske Lisice (6:4) pogodcima Konstantina Igropula i Colje Löfflera. Lemgo je uspio doći u priključak u 25. minuti kada za 11:11 pogađa Hendrik Pekeler. Potom zabija Igropulo za minimalnu prednost Berlina, dok Petr Štochl zaustavlja posljednji napad gostiju u prvome dijelu te ne dopušta da se na odmor otiđe s izjednačenim rezultatom stoga po isteku 30. minute semafor pokazuje 13:12.

U drugom dijelu dvoboja Lemgo pojačava tempo te nanovo sustiže svog domaćina pri rezultatu 15:15, ali serijom 3-0 ekipa Dagura Sigurdssona se ponovno odvaja te stječe prednost koju gosti do kraja susreta nisu mogli dostići. U 55. minuti Berlin ima +6 (26:20), ali da utakmica završi s manjom razlikom pobrinuo se Finn Lemke koji s dva uzastopna pogotka postavlja konačan rezultat 22:26.

U redovima pobjednika najbolji je bio Iker Romero s osam postignutih golova, kao i Konstantin Igropulo s njih pet. Vratar Petr Štochl sakupio je čak 22 obrane. Kod Lemga najefikasniji su bili Rolf Hermann i Finn Lemke svaki sa šest zgoditaka, dok je Nils Dresrüsse obranio 13 lopti.

SG Flensburg-Handewitt - VfL Gummersbach 35:23 (20:11)

Treća ekipe Bundeslige u sklopu 27. kola ugostila je momke Emira Kurtagića koji se trenutno nalaze na 14. mjestu te je upisala svoju treću uzastopnu pobjedu.

Od prvog sučevog zvižduka dobro je krenuo Flensburg koji je već nakon pet minuta igre ostavio svog protivnika na minus tri (1:4) te ubrzo i povećao svoju prednost na +5 (9:4). Za 9:5 pogađa Mark Bult nakon čega kreće dominacija Flensburga, naime, stvara seriju 5-0 te ostavlja Gummersbach na minus devet (5:14). Post kod gostujuće ekipe, nakon sedam minuta igre, prekida Barna Putics za 14:6, ali domaćin nastavlja sa svojim tempom te na odmor odlazi s +9 (20:11).

Drugi dio dvoboja nastavila se igra iz prvog poluvremena te je momčad Ljubomira Vranješa pobjedu imala u rukama. Za 23:13 u 37. minuti pogađa Michal Kopčo, dok na novih +12 Flensburg vodi Mark Bult (24:13). Do kraja susreta igralo se gol za gol te je po isteku 60. minute konačan rezultat bio 25:23.

Lasse Svan Hansen i Thomas Mogensen sa šest pogodaka bili su najbolji igrači kod Flensburga. Kod Gummersbacha najbolji strijelac je bio Mark Bult koji je Flensburgovu mrežu zatresao osam puta, dok je njih četiri imao Barna Putics.

SC Magdeburg - Bergischer HC 31:20 (15:11)

Sedma ekipa tablice u svojoj je dvorani ugostila Bergischer koji se nalazi na donjem dijelu tablice, ali koji je u prvom susretu slavio s četiri pogotka prednosti stoga su se momci Franka Carstensa htjeli osvetiti za taj poraz i u tome uspjeli.

Od prve minute žestoko je krenuo Magdeburg te tako preko Viktora Szilagyja, Stefana Kneera i Marka Bezjaka odlazi na +3 (6:3), ali serijom 3-0 u priključak se vraća Bergischer. Nizali su se potom golovi gdje se minimalna prednost prebacivala s jedne strane na drugu, ali u posljednje tri minute dvoboja domaćin prebacuje u višu brzinu te s tri uzastopna pogotka odlazi na +3 (15:11) i s tom prednošću odlazi na odmor.

Drugih 30 minuta nije donijelo nikakvo iznenađenje te se igra nastavila u Magdeburgovom tonu. Svoju je prednost čak i povećao, naime, u 46. minuti pogotkom Kjella Landsberga ostavlja svog protivnika na minus sedam (15:22). Posljednji zgoditak na utakmici za pobjedu od +11 (31:20) daje Yves Grafenhorst.

Stefan Kneer je bio najbolji igrač kod Magdeburga s osam zgoditaka, dok je Yves Grafenhorst bio siguran čak pet puta. Kod Bergischera sa šest pogodaka najefikasniji je bio Maximilian Hermann sa šest golova, dok je vratar Björgvin Pall Gustavsson sakupio 16 obrana.

TSV Hannover-Burgdorf - TV Emsdetten 28:27(13:11)

Posljednja momčad Bundeslige gostovala je kod Hannovera koji se nalazi na sredini ljestvice, ali pružala je dobar otpor te se o pobjedniku odlučilo u posljednjoj minuti.

Žestoko je krenuo Hannover u susret te već na samom početku stvara seriju 4-0. Prvi pogodak za Emsdetten daje Johan Koch za 4:1, ali potom domaća ekipa radi novu 3-0 seriju i ostavlja svog protivnika na minus šest (1:7). Preostalih 15 minuta prvog dijela susreta ekipa Gennadija Chalepoa lovila je svog protivnika, malo pojačala tempo te je po isteku 30. minute imala samo dva pogotka zaostatka (11:13).

Nakon povratka s odmora nastavio se lov za izjednačenje te je do toga i došla u 48. minuti dvoboja kada za 21:21 pogađa Janko Božović te preko Jeffereyja Boomhouwera dolazi do prvog vodstva 22:21. Igralo se potom pogodak za pogodak, a u infarktnoj završnici pogotkom Torgea Johannesena u posljednjoj minuti pobjeda odlazi u ruke Hannovera.

Vasko Ševaljević s osam golova bio je najbolji igrač kod Hannovera, dok je vratar Nikolai Weber sakupio 21 obranu. Kod Emsdettena najefikasniji je bio Janko Božović sa šest pogodaka, dok je čuvar mreže Nils Babin sa 16 obranjenih lopti.

13Gummersbach 34902:969-6726
14Minden 34905:976-7124
15Bergischer 34934:1010-7622
16HBW Balingen-Weilstetten 34905:980-7519
17ThSV Eisenach 34841:1028-18713
18TV Emsdetten 34869:1072-20310

• Obrisan korisnik21.03.2014. u 13:00